Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kasa upchnięta była w walizkach. Gigantyczna kara dla podróżnych na lotnisku

Facebook Twitter

Pieniędzy nie zgłosili, a mieli co. 7 mln hrywien ukrytych w bagażach odnaleźli funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Kasa upchnięta była w walizkach, które należały do 4 podróżnych.

Kasa w walizce, mandat w kieszeni

Była to rutynowa kontrola na lotnisku. Podróżni lotu z Kutaisi (Gruzja) do Katowic, przekraczali przejście zielonym pasem – „nic do zgłoszenia”.

– mówił Michał Kasprzak Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Michał Kasprzak: Bagaże należały do obywateli Ukrainy, którzy przekraczali przejście zielonym pasem „nic do zgłoszenia. Podróżni tłumaczyli się, że pieniądze są przeznaczone na zakup nieruchomości. Za brak zgłoszenia przewozu pieniędzy powyżej 10 tys. euro funkcjonariusze ukarali podróżnych mandatami na łączną kwotę ponad 62 tys. złotych.

kasa

Kasa upchnięta była w walizkach fot. www.slaskie.kas.gov.pl

Jak przypominają służby skarbowe, przekraczając granicę UE, należy zgłosić przewożoną gotówkę.

Osoba przewożąca środki pieniężne w wysokości co najmniej 10 tys. euro musi złożyć deklarację tych środków pieniężnych właściwym organom państwa członkowskiego, przez które wjeżdża do Unii Europejskiej lub wyjeżdża z Unii, oraz udostępnić je tym organom do kontroli.

Obowiązek złożenia deklaracji środków pieniężnych nie jest uznawany za spełniony, jeżeli przekazane informacje są nieprawdziwe lub niekompletne lub jeżeli środki pieniężne nie zostały udostępnione do kontroli.

Garażowa kontrabanda – zobacz materiał:

tyton

fot. KAS

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024