Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kieca w Radiu 90: 20 lat po zamknięciu KWK 1 Maja na terenach pogórniczych powstanie układ drogowy

Facebook Twitter

20 lat po zamknięciu kopalni 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim na terenach pogórniczych powstanie w końcu układ drogowy. Ułatwi on dojazd do strefy inwestycyjnej. Jak to możliwe, że tak długo to trwa?

fot.ferdinandkozeluh0/pixabay

Jak wyjaśniał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Wodzisławia Ślaskiego, w 2007 roku po objęciu przez niego urzędu dokonano zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, potem miasto kupiło działki i je skomercjalizowało. Kluczowa była także sprzedaż i rozbiórka hałdy:

Mieczysław Kieca: Cieszę się, że inwestycja na którą czekaliśmy od lat jest realizowana ze środków unijnych. Generalnie inwestycja polega na tym, że po raz pierwszy w historii zbudujemy układ drogowy pomiędzy ulicą Mszańską a ulicą Wawrzyńca, czyli strefa która powstaje na terenach miejskich i prywatnych, a także na terenach kopalnianych, po raz pierwszy historycznie będzie miała ciąg drogowy i ciężki transport będzie mógł wjechać do strefy docelowo nie przez dawne bramy wjazdowe i dziś te powstające tereny inwestycyjne powstają dzięki rozbiórce hałdy.

To pokazuje jak niełatwa i długa jest transformacja terenów pogórniczych

– podkreśla gospodarz Wodzisławia Śląskiego.

A cała poranna rozmowa z prezydentem Mieczysławem Kiecą do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021