Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kieca w Radiu 90: Po decyzji radnych jedna szkoła będzie przepełniona, druga pusta

Facebook Twitter

"Po decyzji Rady Miasta w Wodzisławiu Śląskim jedna szkoła będzie przepełniona a druga będzie świecić pustkami" - mówił poranny gość Radia prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Radni na ostatniej sesji (27.02.) nie wyrazili zgody na ustalenie obwodów szkół podstawowych, chcą zmian między innymi w obwodzie SP 8.

Ten temat opisywaliśmy TUTAJ!

Dla mnie ta decyzja jest nie do końca zrozumiała, ze względu na to, że w szkole podstawowej numer 8, gdzie zwiększono obwód, mamy 8 sal lekcyjnych, 1 pracownię informatyczną i 3 sale dodatkowe na 12 oddziałów dziecięcych, a w sąsiedniej szkole numer 9, mamy 23 sale lekcyjne na 13 oddziałów, więc jedna szkoła świeci pustkami, a druga będzie przepełniona. Jeżeli za rok, za półtorej roku, czy za dwa lata, przyjdą niezadowoleni rodzice, że  ich dzieci uczą się na półtorej czy na dwie zmiany i brakuje sal lekcyjnych na zajęcia dodatkowe, to odpowiadać będzie za to decyzja rady, a nie prezydent miasta. 

O ile w tej sprawie była różnica zdań pomiędzy prezydentem Kiecą a częścią radnych, o tyle wszyscy zgodzili się na podwyżki płac dla pracowników oświaty i administracji. Ci przybyli na ostatnią sesję Rady Miasta, żądając wzrostu wynagrodzeń:

Wraz z pracownikami wydziału edukacji miałem spotkanie ze związkowcami, z pracownikami administracji i obsługi. Bardzo rozumiem ich sytuację finansową i bardzo niskie uposażenie, dlatego zaproponowałem radzie przesunięcie kwoty 800 tysięcy złotych na podwyżki dla tej grupy zawodowej. Ta podwyżka będzie, rada przyjęła moją propozycję: od 1 stycznia będzie około 180 złotych brutto, plus zwyżki dla intendentów i sekretarek. 

Posłuchaj całej rozmowy z prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj