Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna droga w powiecie raciborskim do naprawy. Ruszą pracę na trasie Bojanów – Borucin

Facebook Twitter

Trasa Bojanów - Borucin idzie do remontu. To kolejna droga w powiecie raciborskim, która będzie naprawiona dzięki środkom na likwidację skutków tegorocznych nawałnic. W maju i czerwcu ulewne deszcze i burze zniszczyły wiele dróg w regionie.

fot.powiatraciborski.pl

Wczoraj (15.11.) ruszyły prace na drodze Krzyżanowice- Owsiszcze, teraz służby starosty informują o zielonym świetle dla naprawy trasy Bojanów – Borucin, koszt to prawie 950 tysięcy złotych. Remont obejmie ponad kilometr drogi od skrzyżowania za mostem nad rzeką Psiną do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku na Bieńkowice.

Umowę podpisano z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza, chodzi o remont odcinka drogi powiatowej nr 3511S na długości 1 271 mb, od skrzyżowania z drogą gminną za mostem nad rzeką Psiną do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3529S w kierunku na Bieńkowice.

Koszt inwestycji to 944 677,10 zł, na którą dotacja celowa z budżetu państwa wynosi 755 741,68 zł, co stanowi 80% kosztu kwalifikowanego. Pozostała kwota 188 935,42 zł zostanie po połowie sfinansowana ze środków Powiatu Raciborskiego i Gminy Krzanowice, co po raz kolejny pokazuje, że współpraca między samorządami jest skuteczna i potrzebna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022