Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku musi poczekać. Przetarg unieważniono

Facebook Twitter

Unieważniono przetarg na budowę Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku-Zamysłowie. Powód? Jedyny wykonawca, który stanął do przetargu, jest za drogi.

Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku
MWArchitekci

Nie powstanie – przynajmniej na razie – kolejne Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku. Przetarg na stworzenie miejsca dla mieszkańców dzielnic: Zamysłów i Niedobczyce – w miejscu byłego boiska Parys – został właśnie unieważniony. Powód? Do przetargu na realizację tej inwestycji stanęła tylko jedna firma i złożyła zdecydowanie droższą ofertę.

Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna złożona w postępowaniu oferta – przez Wykonawcę INŻBUD TT Sp. z o.o. – na kwotę 4 988 019,00 zł brutto, przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 2 999 625,34 zł brutto

-czytamy w uzasadnieniu decyzji urzędników z Rybnika.

MWArchitekci

Idea Centrum Aktywności Lokalnej, którego celem jest wspieranie działań lokalnych i integracja sąsiedzka, bardzo dobrze sprawdza się w dzielnicy Kłokocin. Tamtejszy CAL jest miejscem, które daje mieszkańcom możliwość organizacji w komfortowych warunkach różnego typu działań, takich jak przedstawienia, zawody sportowe, spotkania czy festyny. Centrum Aktywności Lokalnej w dzielnicy Zamysłów miało być w zasadzie kopią kłokocińskiego obiektu.

Teren pomiędzy Zamysłowem i Niedobczycami, z uwagi na dynamiczny rozwój tych dzielnic w ostatnich latach oraz szansę na wykorzystanie niezagospodarowanej przestrzeni, wydaje się idealny na realizację kolejnego Centrum Aktywności Lokalnej. Podjąłem decyzję o opracowaniu koncepcji budowy takiego obiektu w tej lokalizacji. Mieszkańcy dali już wyraz tej potrzebie, startując kilkukrotnie w budżecie obywatelskim, wskazując, że potrzebują miejsca do integracji kulturalnej i sportowej. Mam nadzieję, że propozycja miasta spełni ich oczekiwania

– podkreślał zapowiadając inwestycję prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

MWArchitekci

Teraz na budowę nowego CAL trzeba będzie poczekać, bo po unieważnieniu przetargu jedyną opcją jest jego powtórzenie z nadzieją, że potencjalni wykonawcy zejdą nieco z ceną.

Warto dodać, że na terenie Rybnika funkcjonuje łącznie 7 miejsc spełniających funkcję CAL-i. Pięć z nich znajduje się na obszarach objętych projektem rewitalizacji – w dzielnicach: Paruszowiec-Piaski, Chwałowice, Niedobczyce, Boguszowice Osiedle i Niewiadom. Lokalne centrum funkcjonuje też w Chwałęcicach. Najbardziej charakterystyczny jest wspomniany CAL w Kłokocinie – to miejsce powstało specjalnie dla mieszkańców, od podstaw, we współpracy z lokalną społecznością. Nowe centrum w Zamysłowie ma być do niego podobne, z tą tylko różnicą, że po konsultacjach z mieszkańcami, zdecydowano się mu nadać nieco więcej funkcji sportowych.

Czytaj także: 

Zobacz:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023