Kolejne zwycięstwo na koncie piłkarek ręcznych pierwszoligowego MTS-u Żory

W minioną sobotę (11.12.) żorzanki pokonały we własnej hali UKS 9-tkę Legnica 34:26. Mecz lepiej zaczął zespół przyjezdny, który przez kilka pierwszych minut spotkania prowadził. Żorzanki uspokoiły jednak grę, zaczęły lepiej bronić i objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca, z minuty na minutę powiększając przewagę.

Najlepszą zawodniczką spotkania została obrotowa MTS-u, Karolina Kanicka, która zdobyła w meczu 9 bramek:

Karolina Kanicka: Bardzo się cieszymy, bo w zeszłym sezonie przegrałyśmy dwa razy z nimi i chciałyśmy się zrehabilitować. Początek trochę nie po naszej myśli. Spięłyśmy się i wyszłyśmy na prowadzenie, pokazałyśmy swoją siłę, przede wszystkim obronę. 9 bramek, cieszę się z tego wyniku, osobiście dążę do tego, żeby rzucać tyle bramek, chciałabym utrzymywać taką formę.

Cieszymy się, bardzo, chociaż zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe

– dodaje rozgrywająca:

Aleksandra Sójka: Myślę, że przy wysokim wyniku ciężej jest o koncentrację, musimy to ćwiczyć. Gdybyśmy trafiły te przysłowiowe „setki”, to wynik byłby wyższy. Zaczęłyśmy źle, trochę się męczyłyśmy, z biegiem czasu wrzucałyśmy coraz wyższe biegi, wynik to odzwierciedla i pewnie pokonałyśmy Legnicę. Myślę, że zapewniłyśmy kibicom świetne widowisko i zachęciłyśmy ich do przychodzenia częściej na mecze.

Z kolejnej wygranej zespołu zadowolony był trener MTS-u:

Bartłomiej Duda: Tak jak scenariusz zakładał, 3 punkty zostają w domu. Pewne zwycięstwo. Oczywiście na samym początku mieliśmy mały falstart, ale pozbieraliśmy się, chyba było 5:5, od tego czasu kontrolowaliśmy wynik. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. (…) Mamy bardziej doświadczony zespół, nasza obrona jest bardzo dobra. Z tego kontrataki, jest pewne zwycięstwo, tak to miało wyglądać.

Dzięki wygranej z zespołem z Legnicy MTS utrzymał drugie miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W najbliższą niedzielę (19.12.) żorzanki rozegrają jeszcze jedno ligowe spotkanie we własnej hali, ich przeciwnikiem będzie Cracovia.