Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny zawodnik dołączył do Jastrzębskiego Węgla. To doświadczony środkowy Dawid Dryja

Facebook Twitter

 Siatkarz jest bardzo dobrze znany w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej ma już za sobą 10 sezonów. W siatkarskiej elicie ligowej w kraju rozegrał 195 meczów, w których zdobył 1016 punktów. Z jakimi nadziejami przychodzi do Jastrzębia?

Dawid Dryja: Wydaje mi się, że przez doświadczenie które zebrałem jestem w stanie powalczyć z chłopakami, tutaj są bardzo utytułowani i na pewno napędzeni ostatnim sukcesem. Dla mnie to duże wyzwanie i motywacja do działania, będę próbował dotrzymać im kroku i będę walczył o miejsce w szóstce. Im ktoś bardziej walczy i się stara, tym bardziej pomaga zespołowi. Im większa rywalizacja i zacięcie na treningu tym drużyna stawia krok do przodu. Właśnie z treningu bierze się sukces drużyny, poprzez rywalizację i wzajemne wspieranie się można dojść do sukcesu.

Dodajmy, że pochodzący z Jasła siatkarz debiutował na plusligowych parkietach w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. Większość swojej sportowej kariery spędził w drużynie Asseco Resovii Rzeszów z którą zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz zagrał w finale Ligi Mistrzów w Berlinie. Ponadto występował również w Effectorze Kielce, MKS-ie Będzin, a ostatni sezon spędził w Czarnych Radom. Dawid Dryja podpisał kontrakt z jastrzębskim klubem na dwa najbliższe sezony.

Dawid Dryja

Ur. 21.07.1992 w Jaśle
Wzrost: 201 cm
Waga: 104 kg
Zasięg w ataku: 355 cm
Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: UKS MOSiR Jasło, SMS PZPS Spała, Asseco Resovia Rzeszów, AZS Politechnika Warszawska, Effector Kielce, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Cerrad Enea Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj