Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kompletnie pijani kierowali motorowerem. Pokonało ich rondo

Facebook Twitter

Wsiedli kompletnie pijani na motorower, podróż zakończyli wywrotka na rondzie. To wczorajsze (11.04) zdarzenie z Wodzisławia.

Kompletnie pijani

Około godziny 11 tamtejsi policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących motorowerzysty, który jechał wężykiem ulicą Rybnicką w Wodzisławiu Śląskim. Kolejne zgłoszenie mówiło już o wywrotce motoroweru na rondzie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili, że motorowerzysta, który wiózł pasażera, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na bok. Kierujący jednośladem, 36-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 4 promile alkoholu.

fot. policja Wodzisław Śląski

36-letni pasażer, mieszkaniec Rybnika też nie wylewał za kołnierz. On miał prawie 3,5 promila, w dodatku jechał bez kasku. Mężczyźni nie doznali poważnych obrażeń, mieli jedynie otarcia. Kierujący został zatrzymany. Odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, przewożenie nietrzeźwego pasażera bez kasku i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

fot. policja Wodzisław Śląski

Pasażer odpowiadać będzie natomiast za jazdę motorowerem bez kasku ochronnego, grozi mu grzywna luba kara aresztu. O jego losie także zdecyduje sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024