Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koniec remontu ulic w Górkach Wielkich

Facebook Twitter

 Zakończyła się modernizacja Skoczowskiej i Stary Dwór. Droga prowadzi do strefy przemysłowo-gospodarczej a także do Muzeum Zofii Kossak, do Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” oraz do dawnej stanicy harcerskiej Aleksandra Kamińskiego. Tą ostatnią nieruchomość samorząd planuje sprzedać, aby nowy właściciel przywrócił ją do życia.

fot.mar.prsasowe

Zakończony remont kosztował ponad 2,5 mln złotych (2 533 375 zł) z czego blisko 2 miliony zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach wykonanych prac nie tylko zmodernizowano ulicę Skoczowską i ulicę Stary Dwór, ale między innymi także zbudowano chodnik, wykonano kanalizację deszczową oraz przebudowano sieć teletechniczną i energetyczną.

Bardzo cieszy mnie fakt, iż korzystanie z tych ulic jest obecnie wygodniejsze i bezpieczniejsze zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Radość tym większa, że zadanie to zrealizowaliśmy wykorzystując znaczące dofinansowanie unijne, które udało się nam pozyskać na tą ważną inwestycję

– mówi wójt Jerzy Pilch.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj