Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kontrole kierowców na szeroką skalę. Zatrzymano blisko 900 samochodów

Facebook Twitter

873 kierowców tyle dokładnie przez cały wczorajszy (04.09.) dzień skontrolowali policjanci raciborskiego Wydział Ruchu Drogowego. Kolejny raz przeprowadzana była akcja "trzeźwość”.

Kontrole kierowców
fot KPP Racibórz

Dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to także kontrole trzeźwość kierujących. Głównym założeniem poniedziałkowych działań było zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających.

fot KPP Racibórz

Mundurowi przeprowadzili w sumie 873 badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak informuje raciborska policja, ujawniono w sumie dwóch kierujących pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz trzech kierujących w stanie po użyciu alkoholu. Wszystkim zatrzymano prawo jazdy.

Kontrole kierowców na szeroką skalę odbyły się w powiecie raciborskim. fot. KPP Racibórz

O tym, jak duże zagrożenie na drodze stanowią pijani kierowcy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażamy życie swoje, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj! Nigdy nie prowadź pod wpływem alkoholu, zawsze możesz sprawdzić swój stan trzeźwości w najbliższej jednostce Policji.

– apelują stróże prawa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj