Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Kolejna decyzja CEV w sprawie siatkarskich rozgrywek

Facebook Twitter

Siatkarskie rozgrywki w europie zawieszone do odwołania. We wtorek (17.03.) Europejska Konfederacja Siatkówki CEV wydała kolejny komunikat w tej sprawie.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Przypomnijmy, pierwotnie rozgrywki zawieszono do 3 kwietnia, teraz decyzja została zmieniona. Najważniejsza informacja w wydanym komunikacie jest taka, że „przerwa w europejskich pucharach w siatkówce z powodu koronawirusa zostaje wydłużona do odwołania”.

Decyzja europejskich władz siatkarskich obejmuje również ćwierćfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów Jastrzębskiego Węgla z włoskim klubem Trentino Itas. Czy te rozgrywki uda się dokończyć? Nie wiadomo. Przypomnijmy, że także Światowa Federacja Piłki Siatkowej przełożyła rozgrywki Ligi Narodów na czas po igrzyskach. We wtorek władze UEFA zdecydowały, że zaplanowane na ten rok Mistrzostwa europy w piłce nożnej odbędą się w 2021 roku.

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV wydała dzisiaj kolejny komunikat w związku z pandemią koronawirusa.

Najważniejsza informacja w nim zawarta jest taka, że „przerwa w europejskich pucharach w siatkówce z powodu koronawirusa zostaje wydłużona do odwołania”. Tym samym zmieniona została decyzja z 13 marca, wedle której rywalizacja w siatkówce europejskiej miała być wstrzymana do 3 kwietnia.

Od momentu ogłoszenia przez CEV swojej wcześniejszej decyzji staliśmy się świadkami eskalacji pandemii koronawirusa w Europie, w efekcie czego w wielu krajach wprowadzono stan wyjątkowy i wstrzymano ligowe rozgrywki. Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) potwierdziła zaś zmiany w swoim kalendarzu, przekładając Ligę Narodów na czas po igrzyskach. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia członkowie zarządu CEV zgodzili się, by zawiesić wszystkie rozgrywki pod naszym szyldem do odwołania

–napisano we wtorkowym komunikacie.

Decyzja europejskich władz siatkarskich obejmuje również naszą ćwierćfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów z włoskim klubem Trentino Itas.

Jedynym wyjątkiem od tej decyzji wciąż pozostaje rosyjski półfinał Pucharu CEV, w którym Lokomotiw Nowosybirsk zmierzy się z Zenitem Sankt Petersburg. Dwumecz ten rozstanie rozegrany w dniach: 19 i 26 marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021