Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia podało nowy podział na strefy

Facebook Twitter

Dziś (20.08.) Ministerstwo Zdrowia uaktualniło listę stref z dodatkowymi obostrzeniami. Jest na niej dużo zmian. Wiceminister Waldemar Kraska podał zaktualizowaną listę miast i powiatów objętych czerwoną i żółtą strefą.

mat.prasowe/ MZK

Przede wszystkim na liście powiatów oznaczonych na czerwono, czyli tych gdzie liczba zachorowań jest największa, pozostają Rybnik i powiat rybnicki. W takich powiatach odnotowuje się powyżej 12 zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców. Z czerwonej strefy zniknęły i od razu przeszły do zielonej, gdzie nie obowiązują dodatkowe obostrzenia, powiat wodzisławski i miasto Jastrzębie-Zdrój. W strefie żółtej pozostały natomiast bez zmian powiat pszczyński oraz Żory. Przypomnę, że jeśli przypadków SARS-Cov-2 jest pomiędzy sześć a 12, wówczas region staje się strefą żółtą. Obostrzeń nie będzie natomiast już w powiecie raciborskim, który ze strefy żółtej, w której był przez tydzień, powrócił do zielonej. Podobnie powiat cieszyński, który po raz pierwszy będzie oznaczony kolorem zielonym. Dodajmy, że obecnie na liście Ministerstwa Zdrowia mamy 19 powiatów: 7 czerwonych oraz 12 żółtych.

Na zaktualizowanej liście w strefie czerwonej znalazły się powiaty: wieluński, nowosądecki, rybnicki, lipski, nowotarski oraz Nowy Sącz i Rybnik

– poinformował wiceminister zdrowia.

Strefa żółta obejmuje powiaty: tatrzański, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski, Białą Podlaską, Rudę Śląską i Żory.

Kolejna aktualizacja w przyszłym tygodniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj