Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus: Starosta cieszyński apeluje do mieszkańców

Facebook Twitter

O 34% w ciągu ostatnich 10 dni wzrosła liczba zachrowań na Covid-19 na Śląsku Cieszyńskim. Starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, apeluje do mieszkańców o unikanie dużych skupisk.

Fot. .powiat.cieszyn.pl

Od początku, kiedy pojawił się tutaj koronawirus, zachorowały już 563 osoby, z czego 193 w przeciągu ostatnich dziesięciu dni (od 26.05. do 4.06.2020 r.). Od początku pandemii wyzdrowiało 116 osób, a zmarło 11.

Zakażenie patogenem jest naprawdę bardzo realne

– przypomina Szczurek i dodaje, że można uniknąć zakażenia, m.in. utrzymując dystans społeczny. W razie zaobserwowania u siebie czy kogoś z rodziny niepokojących objawów należy skontaktować się z Sanepidem w Cieszynie.

Apel Starosty Cieszyńskiego do Mieszkańców:

Piszę do Państwa, ponieważ w naszym Powiecie liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem w zastraszającym tempie rośnie, co mnie osobiście bardzo martwi!

Od początku, kiedy pojawił się tutaj koronawirus, zachorowały już 563 osoby, z czego 193 w przeciągu ostatnich dziesięciu dni (od 26.05. do 4.06.2020 r.), co statystycznie wynosi około 34% ogólnej liczby chorych. Od początku pandemii wyzdrowiało 116 osób, a zmarło 11. Powyższa statystyka potwierdza, że zagrożenie zakażeniem się patogenem jest naprawdę bardzo realne, przez co wszyscy musimy być rozsądni, rozważni, ale przede wszystkim odpowiedzialni! Jeżeli to możliwe, nadal ograniczajmy wizyty w miejscach, w których gromadzą się duże skupiska ludzi!

Pamiętajmy, że możemy uniknąć zakażenia się patogenem, m.in. utrzymując dystans społeczny.

Proszę, abyście na bieżąco kontrolowali swój stan zdrowia! Jeżeli dostrzeżecie u siebie niepokojące objawy, takie jak podwyższona temperatura, kaszel, duszności lub mieliście albo mogliście mieć kontakt z osobą, która jest lub mogła zostać zakażona koronawirusem, w pierwszej kolejności telefonicznie skontaktujcie się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Cieszynie lub zgłoście się do najbliższego oddziału zakaźnego np. Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Wiem, że Mieszkańcy Powiatu Cieszyńskiego są świadomi poważnego zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa. Widzę, jak bardzo troszczycie się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo!

Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj