Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krok naprzód w sprawie remontu wiaduktu na Mariackiej w Radlinie

Facebook Twitter

Za ponad 4 i pół miliona złotych wyremontowany zostanie wiadukt na ulicy Mariackiej w Radlinie. Udało się znaleźć wykonawcę planowanej inwestycji. To Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A z Gliwic. A my przypomnijmy, że wiadukt jest nieprzejezdny już od 1 marca, został zamknięty na polecenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ze względu na zły stan techniczny.

Przetarg można było ogłosić dopiero pod koniec maja, bo tak długo trwały uzgodnienia techniczne z koleją wymagane, by móc rozpocząć całą procedurę. W przetargu wystartowało 5 firm. Przedsiębiorstwo, które wygrało będzie miało 12 miesięcy na remont.

Wiadukt zostanie rozebrany, w jego miejsce wybudowany zostanie nowy. Szerokość jezdni po remoncie wyniesie 6 metrów, zaś chodniki zostaną poszerzone do 2 metrów. Po obu stronach zaplanowano bariery energochłonne.

Przypomnijmy: ulica Mariacka jest nieprzejezdna. Cały objazd, zarówno od strony centrum Biertułtów jak i od strony trasy Rybnik- Wodzisław, poprowadzono ulicą Korfantego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022