Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Książka na weekend. Poleca biblioteka w Rydułtowach

Facebook Twitter

Coś do poczytania? W Radiu 90 głos oddajemy tym, którzy na książkach znają się najlepiej: bibliotekarzom! Co weekend dla naszych słuchacz przygotowują propozycje do czytania: może w plenerze, na ławce w parku, albo zwyczajnie przed snem. Dziś propozycja biblioteki z Rydułtów.

Maj to miesiąc kultury, książek i bibliotek. Rydułtowska biblioteka troszczy się o potrzeby czytelnicze dorosłych, ale i dzieci, dlatego też na majówkę polecamy dla naszych najmłodszych serię Przygody Fenka.

– piszą do Radia 90 bibliotekarze z Rydułtów. Seria o Fenku- małym lisku, trafi do serca każdego dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pięknie zilustrowana, porusza bardzo ważne i trudne tematy, podkreśla wartości, takie jak rodzina, przyjaźń, zaufanie, miłość. Seria uczy dzieci jak radzić sobie z emocjami i dostarcza wielu informacji na nurtujące tematy.

Także język, którym jest napisana jest prosty i zrozumiały dla każdego dziecka. Na każdej stronie znajdziemy pytanie dotyczące tekstu lub obrazka, a na końcu książki propozycja wspólnie spędzonego czasu z wykorzystaniem np. zajęć plastycznych.

Zapraszamy więc do naszej biblioteki po Przygody Fenka, które uczą, bawią i inspirują.

– zaprasza dyrektor biblioteki w Rydułtowach imienia Henryka Mikołaja Góreckiego Barbara Laszczyńska.

Miłej lektury z Radiem 90 i biblioteką w Rydułtowach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj