Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto trafi do sejmiku za Wosia i Gawędę?

Facebook Twitter

Za nami wybory parlamentarne. Znamy już nazwiska osób, które reprezentować nas będą w sejmie i senacie. Wśród nich są obecni radni sejmiku województwa śląskiego. To 7 osób, z których czworo otrzymało mandat posła a troje mandat senatora. Kto zajmie ich miejsce w sejmiku?

Sprawa wydaje się prosta, bo powinny to być kolejne osoby z największą ilością głosów kandydujące z tej samej listy w wyborach do sejmiku. To nie jest jednak takie proste – mówi Dagmara Piskorz z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Musimy sprawdzić, kto kolejny był na liście, jak się przedstawiały głosy. Musimy sprawdzić różnego typu rzeczy. Nie wiemy, czy w międzyczasie stan zdrowia się nie pogorszył, czy nie stało się coś, co wykluczą tę osobę z bycia radnym. To wszystko musimy zweryfikować. Musimy poznać też wolę kolejnych radnych i wówczas przystępujemy do zaprzysiężenia.

Z naszego okręgu wyborczego posłem wybrany został Michała Woś z PiS, a senatorem jego partyjna koleżanka Ewa Gawęda. Czy już wiadomo, kto to ich zastąpi w sejmiku?

Jeszcze nazwisk nie znamy, jeszcze o nazwiskach nie mówimy. Uruchomiliśmy procedurę i sprawdzamy, kto faktycznie będzie mógł być kolejnym radnym. Prace trwają i staramy się jak najszybciej to zweryfikować.

Dodajmy, że według naszych, jeszcze niepotwierdzonych informacji Michała Wosia zastąpi w sejmiku rybniczanin Stanisław Jaszczuk, a Ewę Gawędę Jarosław Szczęsny z Wodzisławia. W najbliższy poniedziałek (21.10.) odbędzie się sesja sejmiku województwa śląskiego, na której zostaną wygaszone mandaty radnych, którzy dostali się do parlamentu a na kolejnej, 18 listopada zaprzysiężeni zostaną nowi radni.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj