StartWiadomości Wiadomości dnia

Kuczera o 100-leciu Niepodległości w Rybniku

Mimo to 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będzie hucznie obchodzone. Do południa odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny w rybnickiej bazylice, później uroczystości na rynku. Dla mieszkańców przygotowano tysiąc kotylionów i chorągiewek. Ciekawie zapowiada się wieczór na rynku gdzie na budynku ratusza, prezentowana będzie wyjątkowa wizualizacja:

Piotr Kuczera: Mapping 3D – na Industriadzie mieliśmy mały popis możliwości. Teraz co prawda w mniejszej skali, a jednak chcemy pokazać historię miasta też z tym elementem z 1918 – 1921 roku na ścianach miejskiego ratusza. Także ten mapping o godz. 18:00. Zapraszam również na przemarsz, na deptak, na rynek. Fontanny będą na biało-czerwono podświetlane.

Radio 90: Ma być kolejne wspólne zdjęcie rybniczan.

Piotr Kuczera: Zdecydowanie tak to już jest pewna tradycja. Forum Obywateli Rybnika rozpoczął te działania i będą kontynuowane, za chwilę będziemy mogli zrobić przegląd dekady.

W programie rybnickich obchodów także gra terenowa „Śladami Niepodległości – Józik z Rybnika” oraz koncert na rynku pieśni polskich w wykonaniu Joanny Wojnowskiej, Mieczysława Błaszczyka i Miejskiej Orkiestry Dętej. Obchody również w Muzeum Miejskim w Rybniku i w Teatrze Ziemi Rybnickiej, gdzie odbędzie się koncert „Nierówni” z Mieczysławem Szcześniakiem.

Zostaw komentarz