Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: W Rybniku chaos z hulajnogami. Apeluję, by pozostawiać je w bezpiecznych miejscach

Facebook Twitter

Zamiast systemu rowerów miejskich, w tym roku w Rybniku hulajnogi. Władze miasta z uwagi na koszty, zrezygnowały z usług firm oferujących mieszkańcom wypożyczenie rowerów. Pojawiły się za to elektryczne hulajnogi.

W sumie jest ich 40, a wypożycza je jedna z firm

I tu pojawił się problem, bo wypożyczający pozostawiają je gdzie chcą i hulajnogi porozrzucane są niemal po całym mieście.

To problem

– przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika:

Piotr Kuczera: Rzeczywiście jest obowiązek w regulaminie, aby wypożyczający ustawili hulajnogę w takim miejscu, gdzie nie zagraża bezpieczeństwu oraz pieszym. Co więcej, mają zrobić zdjęcie i je przesłać. Będziemy niestety z tej bazy coraz częściej korzystać, bo pojawił się chaos. (…) My rozmawiamy z tymi, którzy tymi hulajnogami administrują. Zdrowy rozsądek podpowiada, żeby ta hulajnoga była odstawiona gdzieś z boku, w pobliżu budynku, żeby nie przeszkadzała, ja tylko o to apeluję.

Poranny gość Radia 90 zapowiedział, że planowane jest stworzenie własnego systemu rowerów miejskich:

Piotr Kuczera: Myślę, że wejdziemy w rower, ale taki rybnicki. W kolejnej perspektywie unijnej zastanawiamy się, czy po prostu Rybnickie Służby Komunalne nie mogłyby stworzyć swojego systemu, chodzi po prostu o koszty. Za wypożyczenia sami rybniczanie muszą płacić, miasto też musi płacić za wejście danej firmy. (…) Myślę, że rok przerwy, może środki unijne nam przyjdą z pomocą i ten system wejdzie.

W ciągu ostatnich trzech lat w Rybniku rowery miejskie wypożyczano 9360 razy.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023