Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: „Wzrost cen za ogrzewanie mieszkań w RSM jest zdecydowanie za wysoki”

Facebook Twitter

Tegoroczny sezon grzewczy dla lokatorów Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, będzie jeszcze droższy niż poprzedni. Rosną opłaty za ogrzewanie po podłączeniu do kotłowni gazowych należących PGNiG Termika. Czy i co może w tej sytuacji zrobić Miasto Rybnik?

wzrost cen za ogrzewanie

Wiemy, że prezydent Rybnika spotkał się z prezesem Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Co dalej? O to Arkadiusz Żabka, pytał porannego gościa Radia 90, prezydenta Piotra Kuczerę.

Piotr Kuczera:  Ustaliliśmy, że wspólnie do prezesa URE skoczymy pismo z zapytaniem, czy rzeczywiście to jest ostateczna decyzja.

Radio 90: URE, czyli Urząd Regulacji Energetyki.

Piotr Kuczera: Czyli instytucja odpowiedzialna za regulator stawek.

Radio 90: Ale takie pismo już napisał prezes. Myśli pan, że teraz będzie pieczątka urzędu miasta, będzie łatwiej?

Piotr Kuczera: Na pewno. Czy będzie łatwiej? Zrobię wszystko, żeby o tym temacie mówić też w kontekście tego, co się stało po wyborach. Tak naprawdę spółki skarbu państwa, pewno będzie przegląd tutaj i kadr i zasad, wzrost o około 60%, bo o tym się nawet mówi, no jest ewidentnie za wysoki. Prawda jest też taka, że ustawa wprowadzona przez ustępujący rząd mówiła o tym, że te stawki mogą maksymalnie o 40% rosnąć.

Prezydent Kuczera nie planuje organizowania spotkania w tej sprawie z PGNiG Termika, nie chce też być mediatorem w sporze. Chciałby, aby w sprawę zaangażowali się parlamentarzyści.

Piotr Kuczera: Nie do końca taka jest taka rola samorządu. Na pewno zrobię wszystko, żeby parlamentarzyści problem nagłośni każdy. Ten, który do niedawna angażował się w kampanię wyborczą, powinien się tym tematem zająć, bo wzrost jest ewidentnie za wysoki. I myślę, że w tym temacie trzeba interweniować. I z jednej strony też proszę pamiętać, że mówimy o mieście, które walczy skutecznie ze smogiem. Tego typu czystsze źródła na pewno powinny być promowane, a nie tam piętnowana. Na pewno opinia publiczna nie będzie zachwycona, że mają nowe kotły gazowe, które niestety, ale są dużo droższe.

Cała rozmowa do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023