Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Lany poniedziałek, albo Góra Tsy”. Kabaret Młodych Panów wraca ze spektaklem

Facebook Twitter

Po częściowym zniesieniu obostrzeń nałożonych przez rząd na placówki kulturalne, w zeszły piątek (12.02.) nastąpiło tzw. „odmrożenie” połowy miejsc dostępnych w kinach, teatrach i domach kultury. Dlatego Kabaret Młodych Panów wraca ze swoim spektaklem teatralnym. Gdzie go będzie można zobaczyć?

www.facebook.com/KabaretMlodychPanow

Trasę koncertową po Śląsku Kabaret Młodych Panów zaczyna prawie „u siebie”, bo w Czerwionce-Leszczynach, a zaraz potem w Teatrze Ziemi Rybnickiej i Wodzisławiu Śląskim. Komedię w dwóch aktach Panowie odegrają kilka razy w dniach od 26 lutego do 1 marca.

Kiedy i gdzie?

  • piątek (26.02.) godz. 17.30 oraz 20.00, Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach, bilety TUTAJ
  • sobota (27.02.) godz. 17.00 oraz 20.00, Teatr Ziemi Rybnickiej, bilety TUTAJ
  • niedziela (28.02.) godz. 18.00 oraz 20.30 i poniedziałek (1.03.) godz. 18.00 oraz 20.30, Wodzisławskie Centrum Kultury, bilety TUTAJ

„Lany poniedziałek, albo Góro Tsy”

To sztuka, o której jej twórcy mówią tak:

Janusz Onufrowicz: To przede wszystkim komedia, czyli ma bawić. A po drugie „przede wszystkim”, jeśli ktoś dopatrzy się satyry na otaczającą nas codzienną polską rzeczywistość, to będzie jeszcze lepiej. To opowieść o spotkaniu czterech facetów, zabawnie nieporadnych w naszych swojskich realiach. Spotykają się w święta. Trochę przesadzają z alkoholem i wplątują się w kilka afer, w które na trzeźwo nikt by się nie wplątał. To opowieść o nas, albo przynajmniej o kimś kogo znamy. O naszych sprawach i problemach. A wiadomo, że z problemów najlepiej się wyśmiać. Do czego państwa serdecznie zapraszam (jako autor).

Jerzy Bończak: Podpisując się obiema rękami pod wypowiedzią autora mogę tylko jeszcze dodać ( jako reżyser ), że współpraca z Młodymi Panami, aktorami specjalizującymi się w występach kabaretowych, jest dla mnie nowym, ciekawym doświadczeniem dającym wielką z tej współpracy przyjemność i satysfakcję. Jestem pewien, że wyniki tej współpracy zostaną przez Państwa docenione i spełnią Państwa oczekiwania.

Kabaret Młodych Panów: Często publiczność nas pyta, skąd panowie bierzecie pomysły na skecze? My mówimy: z życia, bo to życie pisze najlepsze scenariusze. Ten spektakl jest najlepszym dowodem na to, jak życie potrafi nas wplątać w absurdalne i śmieszne sytuacje. Dla nas jako zespołu, jest to nowa przygoda na scenie, nowy etap pracy w teatrze, którego kabaret jest przecież częścią. Jesteśmy przekonani że nasze doświadczenie kabaretowe połączone z gigantycznym doświadczeniem Jurka Bończaka jako aktora i reżysera komedii, tworzy z tej sztuki dobrą i śmieszną farsę. My tworząc ten spektakl naprawdę się dobrze przy tym bawimy i wierzymy, że każdy kto zobaczy „Lany poniedziałek” też będzie się z nami dobrze bawił.

Posłuchajcie specjalnego zaproszenia na spektakl od Roberta Korólczyka z Kabaretu Młodych Panów:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 maja 2021