Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lekcje do nocy. W ZST w Rybniku otwiera się w nowym roku szkolnym 17 klas pierwszych

Facebook Twitter

Lekcje do godziny 20:20. Tak będzie wyglądał plan lekcji w największej szkole średniej na Śląsku - Zespole Szkół Technicznych w Rybniku. Dlaczego nauka trwa do nocy?

lekcje do nocy

Lekcje do nocy. Dlaczego?

Wszystko przez podwójne roczniki, bo w rozpoczynającym się roku szkolnym rekordowa ilość uczniów trafia do pierwszych klas szkół średnich. Z Piotrem Tokarzem dyrektorem Zespole Szkół Technicznych w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Piotr Tokarz: Lekcje, tak jak już ubiegłym roku w pojedynczych klasach będą to godziny 20:20. To jest ostatnia godzina lekcyjna. Tak już funkcjonowali od kilku lat, z tym że to są pojedyncze klasy. Wiadomo, że w tym roku będzie może kilka klas więcej o tej porze kończyło lekcje.

Radio 90: Uczniowie mają po kilkanaście lat i muszą w tej szkole spędzić niejeden wieczór.

Piotr Tokarz: Natomiast staramy się ułożyć plan, aby te zajęcia na drugi dzień z:aczynały się później. Jest to skorelowane z ich możliwościami również dojazdu. Często mamy tak, że specjaliści, którzy pracują u nas, przyjeżdżają po godzinach pracy z zakładu pracy i zaczynają lekcje o 14.30 i prowadzą te lekcje do 19-20.

Piotr Tokarz dyrektor ZST w Rybniku

W ZST otwiera się 17 pierwszych klas.

Piotr Tokarz: 500 osób w samych pierwszych klasach 17 klas. Na dzień dzisiejszy nie mam informacji czy jakaś szkoła otwarła więcej klas, ale nie słyszałem, żeby ktoś więcej niż 17 klas otwierał. Mieliśmy 504 miejsca, to jest dużo, bo 16 klas w klasach drugich, 17 w klasach pierwszych. A na przykład w klasach czwartych kilka lat temu mieliśmy 9 klas, więc ta różnica jest rzeczywiście widoczna przy tych podwójnych rocznikach. Zaraz będzie zdecydowanie mniej.

W sumie do szkoły chodzić będzie 1709 uczniów, 164 nauczycieli, ponad 20 pracowników obsługi.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj