Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Leszek Bizoń zastąpił Ireneusza Serwotkę na stanowisku starosty wodzisławskiego

Facebook Twitter

Był jednym kandydatem, zgłoszonym przez koalicję Wspólnota Samorządowa-Koalicja Obywatelska. To ona ma większość w tej kadencji rady powiatu. W tajnym głosowaniu ZA tym wyborem opowiedziało się 18 radnych, 9 było PRZECIW. Na gorąco, tuż po ogłoszeniu wyników, starosta Bizoń mówił o powolnych i niedużych zmianach w zarządzaniu powiatem.

Posłuchaj co mówił Radiu 90:

Na pewno nie rewolucja, najwyżej drobna ewolucja z małymi, drobnymi zmianami. Uważam, że to co działało dobrze i działa dobrze, powinno dalej działać dobrze, w niektórych elementach można drobne zmiany czy poprawki wprowadzić. Ale stopniowo i po szerszym uzgodnieniu z całym zarządem. Musimy z zarządem siąść i pewne kierunki dopracować.

Za wcześnie, by mówić, jakich sfer mają dotyczyć te zmiany – dodaje nowy starosta wodzisławski, Leszek Bizoń i dodaje, że ma zamiar czerpać z doświadczeń poprzednich szefów powiatu, Tadeusza Skatuły i Ireneusza Serwotki: U każdego z nich widzę elementy, które chciałbym przenieść na swoje pole:

Dotychczasowy starosta, Ireneusz Serwotka, tak jak i większość radnych PiS-u na czas ogłaszania wyników wyborów na starostę opuściła salę obrad. Do zarządu powiatu weszli: Tadeusz Skatuła jako wicestarosta, Krystyna Kuczera, Kornelia Newy i Jan Zemło jako członkowie zarządu powiatu. Przewodniczącym Rady Powiatu w tej kadencji został Adam Krzyżak, radny Wspólnoty Samorządowej:

Nie jest łatwo przejąć obowiązki po przewodniczącym, który był na tym stanowisku przez 4 kadencje:

Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Wodzisławskiego zostali z kolei Marek Rybarz i Robert Wala, obaj otrzymali po 18 głosów „ZA”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj