Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lidia Grychtołówna świętowała urodziny. 95 lat pianistki [FOTO]

Facebook Twitter

95. urodziny obchodziła wczoraj (18.07.) Lidia Grychtołówna. Honorowa obywatelka miasta Rybnik, pianistka, laureatka wielu konkursów czy jurorka postanowiła świętować w swoim rodzinnym mieście.

lidia grychtołówna

Lidia Grychtołówna – urodziny wybitnej pianistki

Świętować dodajmy, wyjątkowo, bo dla zaproszonych gości dała koncert w Świerklańcu.

Muzyka to moje życie

– mówiła naszemu reporterowi jubilatka.

Lidia Grychtołówna: Jak każdy człowiek, który ma jakąś profesję, ma chwile lepsze, gorsze. Tak samo jest i w tym zawodzie. Ale ogólnie jestem zadowolona, że w życiu wybrałam to, a nie co innego. Można powiedzieć, że to jest pasja mojego życia, która mi pomagała we wszystkich fazach mojego życia i dobrych, i złych. Nie żałuję, że ten zawód stał się moją pasją życiową i że robiłam to tak długo, jak tylko mogłam i jeszcze chcę, jak długo będę mogła, to jeszcze będę chciała grać.

Owacją na stojąco podziękowali szacownej jubilatce uczestnicy wydarzenia, wśród których nie zabrakło władz miasta, powiatu, wielu wybitnych muzyków i pedagogów. Lidia Grychtołówna już od dłuższego czasu deklaruje także, że chce pomagać młodym utalentowanym muzykom. W tym celu ma powstać specjalna fundacja jej imienia.

Lidia Grychtołówna: Ona już ma zdaje się moc prawną, ale wejdzie w życie jak ja umrę.

Radio 90: To wspaniała inicjatywa. Będą się szkolić nowi młodzi.

Lidia Grychtołówna: Tak chciałam. Chciałam, mój mąż, niestety zmarły już przed siedmiu laty, żeby właśnie po nas coś zostało. Zostanie to, żeby inni ludzie z tego mogli coś skorzystać, z naszych doświadczeń i z tego, co myśmy w życiu robili. I to nam pozwoliło, finanse, które zostaną przeznaczyć dla młodych, zdolnych ludzi. Jest masa ludzi bardzo dobrze grających.

Przypomnijmy, że trzy lata temu miasto Rybnik kupiło willę przy ulicy Powstańców Śląskich 36, gdzie kiedyś mieszkała Lidia Grychtołówna. Ma on zostać wyremontowany i przystosować do działania fundacji, która właśnie tam znajdzie swoją siedzibę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023