Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Likwidacja SOR w Rybniku? Co z pacjentami?

Facebook Twitter

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Rybniku do likwidacji? Dziś (09.01.) dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Jarosław Madowicz, spotyka się z prezydentem Piotrem Kuczerą.

Likwidacja SOR w Rybniku

Likwidacja SOR w Rybniku? Jakie są powody?

dyrektor z prezydentem będą rozmawiać o przyszłości SOR-u, bo jego istnienie w związku z ciągłym brakiem oddziału internistycznego jest zagrożone.

Będziemy robić wszystko, by nie doszło do likwidacji SOR-u, ale trzeba pomyśleć o nowym modelu szpitala

– mówił w poranny gość Radia 90 Piotr Kuczera.

Piotr Kuczera: Rybnik potrzebuje SOR-u, tak samo, jak potrzebuje interny i wiem, że od dwóch lat nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić z powodu braku lekarzy. Nie chcą pracować w Rybniku. Musimy robić wszystko, żeby wraz z Radą Społeczną tego szpitala próbować ratować tę sytuację. A z drugiej strony, długofalowo trzeba chyba myśleć o innym modelu tego szpitala.

Radio 90: Ale to chyba Pan nie chce być grabarzem szpitala rybnickiego czy marszałek?

Piotr Kuczera: Przede wszystkim szpital nie należy do miasta. I właśnie największe nieporozumienie, bo jest na terenie miasta Rybnika, ale ja nie jestem właścicielem.

Radio 90: Ale pan się musi często z tego tytułu tłumaczyć. Tak jest chociażby dzisiaj.

Piotr Kuczera: Dlatego mówię, że miasto Rybnik nie jest właścicielem.

Radio 90: Rozmowy z marszałkiem w tej sprawie?

Piotr Kuczera: Informacja o likwidacji SOR-u została wyartykułowana wczoraj, gdy rozmawiałem z przewodniczącym Rady Społecznej szpitala, panem Grzegorzem Wolnikiem, że takie zagrożenie jest, oczywiście będziemy robić wszystko, aby do tego nie doszło.

Prezydent Rybnika przyznał w porannej rozmowie w Radio 90, że w ostatnim czasie spotkał się również z dyrektorem WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie wielu rybniczan leczy się na oddziale internistycznym szpitala.
A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj