Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lotnisko w Pyrzowicach: Po pijaną pasażerkę musiał przyjechać ojciec

Facebook Twitter

Lotnisko w Pyrzowicach w asyście straży granicznej i ojca opuszczała 34-latka z Pszczyny, która kompletnie pijana urządzała sceny na pokładzie samolotu.

Ale sceny na pokładzie samolotu na lotnisku w Pyrzowicach! Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach pomogli niesfornej pasażerce opuścić pokład samolotu. Kobieta – była kompletnie pijana i nie reagowała na polecenie wydawane jej przez obsługę samolotu. Zamiast więc wylecieć na wczasy do Hiszpanii, kobieta wróciła do domu, do Pszczyny. A z lotniska, pijaną 34-latkę, musiał odebrać jej tatuś.

To sytuacja sprzed kilku dni. Służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach otrzymała informację o podróżnej zakłócającej porządek na pokładzie samolotu, który miał wylecieć na Ibizę.

Kobieta, mieszkanka Pszczyny, nie reagowała na polecenia wydawane przez załogę, wyraźnie też dało się wyczuć od niej woń alkoholu. Po przybyciu na pokład samolotu funkcjonariuszy ZIS 34-latka się nieco uspokoiła, i zaczęła stosować się do wydawanych poleceń. Została przeprowadzona do pomieszczeń służbowych SG, gdzie ze względu na jej stan psychofizyczny oraz utrudniony z nią kontakt została poddana badaniu alkomatem, który wykazał ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

informują funkcjonariusze Służby Granicznej.

O godzinie 23:30 po nietrzeźwą córkę przyjechał ojciec, który pisemnie zobowiązał się do odwiezienia jej do miejsca zamieszkania. W związku z naruszeniem przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze, pasażerce wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w siedzibie PSG w Katowicach-Pyrzowicach  w celu nałożenia na nią kary grzywny. Zaistniała sytuacja spowodowała 20-minutowe opóźnienie odlotu samolotu.

Straż Graniczna przypomina, że w takich sytuacjach jak opisana, gdy z powodu niewłaściwego zachowania się pasażerów nastąpi opóźnienie lotu, osobom tym ze strony linii lotniczych grożą dodatkowo sankcje cywilne związane z żądaniem odszkodowania za wynikłe opóźnienia, a także z kosztami akcji podejmowanych przez służby. Jak informuje służba graniczna:

Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających stwarzają niebezpieczeństwo dla pozostałych podróżnych. Dlatego praktycznie każda linia lotnicza ma w swoim regulaminie zapis, zgodnie z którym może odmówić przewozu nietrzeźwemu pasażerowi. Załoga, gdy poczuje od podróżnego woń alkoholu, ma prawo odmówić mu wejścia na pokład.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024