Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lubisz śpiewać? Weź udział w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Facebook Twitter

Dom Kultury Chwałowice zaprasza wszystkich miłośników śpiewania kolęd i pastorałek (wokalistów, amatorskie zespoły i chóry) do udziału w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Festiwal odbędzie się w dniach:

  • 7-27 grudnia 2020 r. – przesłuchania
  • eliminacyjne – I etap Festiwalu, 7 do 9 stycznia 2021 r.
  • przesłuchania finałowe – II etap Festiwalu, 10 stycznia 2021 r. – Koncert Galowy.

Przesłuchania eliminacyjne w rejonie rybnickim planowane są w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B) w środę 9 grudnia 2020 r. (w zależności od sytuacji epidemiologicznej na żywo lub hybrydowo).

Zgłoszenia do Festiwalu przyjmowane są do dnia 30 listopada 2020 r. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie TUTAJ i przesłania pliku nagrania wideo.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu, który przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II stopnia za wyjątkiem uczniów klas wokalnych). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat. Uczestnicy Festiwalu prezentują trzy dowolnie wybrane kolędy lub pastorałki (soliści i duety dwie) w tym jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę. Dopuszcza się możliwość użycia podkładu muzycznego. W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a cappella. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut (soliści i duety) lub 15 minut (zespoły i chóry).

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj