Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Majówka na Szlaku Przyrody. To propozycja Śląskiej Organizacji Turystycznej

Facebook Twitter

Na szlaku znalazły się m.in.: rezerwaty przyrody, zespoły przyrodniczo- krajobrazowe, ogrody botaniczne. Obecnie szlak liczy ponad 50 obiektów zlokalizowanych zarówno na obszarach naturalnych, jak i przekształconych przez człowieka.

Fot. facebook.com/slaskie

Szlak Przyrody to nie tylko popularne miejsca wypoczynku jak rezerwat Czantoria w Ustroniu czy Góra Zborów na Jurze, ale też mniej znane, które dla wielu mieszkańców i turystów będą odkryciem. Polecane są Beskidy i Śląsk Cieszyński z malowniczym „Żabim Krajem” – to starorzecze Wisły z setkami stawów hodowlanych i urokliwym, zabytkowym Strumieniem, a także z obserwatorium nietoperzy w Brennej.

Na liście jest też Kraina Górnej Odry z atrakcjami Zalewu Rybnickiego, spływami kajakowymi rzeką Rudą czy z najstarszą w Polsce kuźnią w Bieńkowicach pochodząca z 1702 r. Jest też Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

Śląska Organizacja Turystyczna opracowała konkretne trasy zwiedzania. W połączeniu z innymi, pobliskimi atrakcjami oraz trasami rowerowymi tworzą one gotową propozycję spędzenia wolnego czasu. Większość miejsc na Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego dostępnych jest przez cały rok.

W sumie na mapie Szlaku Przyrody jest 56 punktów. Więcej na stronie: przyroda.slaskie.travel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj