Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach z nowym pomieszczeniem

Facebook Twitter

Pokój spotkań dla dzieci i rodziców. To kolejny etap projektu realizowanego w żorskim MOPS-ie a związanego z rodzicielstwem zastępczym.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach
fot. Miasto Żory

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach wzbogacił się o pomieszczenie, które zostało zaadaptowane na pokój spotkań dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej ze swoimi rodzicami biologicznymi. Pomieszczenie znajduje się w budynku MOPS-u, przy ul. Ks. Przemysława 2.

Remont pomieszczenia oraz jego adaptację przeprowadzono w ramach realizacji projektu „Akademia świadomego rodzica – rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany”. Pokój został wyposażony we wszystkie niezbędne przedmioty, a także zabawki, ponadto został dostosowany do potrzeb najmniejszych wychowanków, którzy przebywają w rodzinach zastępczych. Można w nim znaleźć między innymi przewijak dla niemowląt, dywan do zabaw, gry planszowe, klocki, puzzle, książki oraz zabawki interaktywne.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach, fot. Miasto Żory

Z końcem sierpnia tego roku zakończono działania w ramach projektu „Akademia świadomego rodzica – rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany”. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach oraz wybrane zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze działające na terenie miasta, poprzez wizyty studyjne w Portugalii i na Litwie wzbogaciły swoją wiedzę merytoryczną. W ramach projektu przeprowadzono wiele inicjatyw z obszaru pieczy zastępczej, w tym szkolenia stacjonarne dla rodzin zastępczych i kadry Ośrodka, utworzono help-desk dla osób stanowiących już rodziny zastępcze oraz rozważających podjęcia się funkcji rodzica zastępczego, oraz nagrano webinary związane z tematyką pieczy zastępczej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023