Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miesiąc działania aplikacji ”Naprawmy To” w Cieszynie. Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom

Facebook Twitter

Blisko 100 alertów przez pierwszy miesiąc działania aplikacji "Naprawmy To" w Cieszynie. Pomysł przypadł do gustu mieszkańcom. Od 1 maja mogą szybko i bez zbędnych formalności, także anonimowo, zgłosić usterki na terenie miasta, np. dziurę w drodze czy zniszczony przystanek.

Janusz Sikora: Zgłoszeń jest wiele i często są to drobne sprawy, natomiast jeżeli one są zgłaszane przez mieszkańców, to też bardzo szybko są usuwane przez służby. Koordynator, który tutaj pracuje w straży miejskiej, przyjmuje takie zgłoszenie i przekazuje to właściwym służbom. Efekt jest taki, że większość spraw jest bardzo szybko naprawianych przez co mieszkańcy chyba są usatysfakcjonowani. Tych zgłoszeń jest wiele. W tej chwili jakiś brak deski w mostku, zasłonięte znaki drogowe przez krzaki, usterki na rondach, usterki w infrastrukturze drogowej, to są często bardzo łatwe do naprawienia rzeczy

-mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie.

Janusz Sikora, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie

Uruchamiając aplikację w telefonie lub wchodząc na stronę internetową naprawmyto.pl można zgłosić awarię zauważoną w przestrzeni miejskiej, wybierając ją z podanych kategorii. Do zgłoszenia można dołączyć nie tylko konkretną lokalizację, ale także zdjęcia.

Janusz Sikora: 96 alertów, 36 już jest naprawionych, 46 pozostaje nadal w naprawie. To są rzeczy troszeczkę bardziej poważne, gdzie trzeba czasu. Jest też kilka oczywiście rzeczy, które nie będą naprawione albo dotyczą infrastruktury, bardziej spraw dotyczących wybudowania czegoś nowego, czy jakiś pomysłów racjonalizatorskich, natomiast sam program ”Naprawmy to” jest programem, gdzie zgłasza się usterki, przyjmujemy każde zgłoszenie i przekazujemy służbą, ale raczej usterki takie które wymagają szybkiego naprawienia.

Straż Miejska w Cieszynie

Warto pamiętać, że aplikacja nie służy do zgłaszania sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji służb:

Janusz Sikora: Jeżeli mamy jakieś zgłoszenie, które wymagają natychmiastowej reakcji służb, to one muszą być zgłaszane na telefon alarmowy, bądź straży miejskiej, bądź policji, bo wtedy czas jest bardzo ważny, żeby nie zgłaszać tego na portalu. To na przykład mieszkańcy zgłaszają, że na jakieś ulicy dochodzi to jakieś awantury, bo byli świadkami jakieś awantury, jakiegoś niszczenia mienia, czy na przykład parkowania jakiegoś samochodu, no ale po przyjeździe i po weryfikacji tego zgłoszenia, okazuje się że ani awantury już nie ma, a samochód który parkował wczoraj czy przedwczoraj  w tym miejscu, dzisiaj już tam nie stoi.

I jeszcze jedna informacja dotycząca działania aplikacji „Naprawmy To”: osoba, która wskaże miejsce awarii może za pomocą telefonu lub komputera śledzić postęp prac przy usuwaniu usterki w dowolnej chwili.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj