Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Minister Niedzielski o decyzjach: lockdown w całym kraju [LIVE]

Facebook Twitter

Trwa konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zwiększona liczba łóżek "covidowych" w szpitalach i nowe obostrzenia na terenie całego kraju.

Trzytygodniowy lockdown w całym kraju

– ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Trwać będzie od 20 marca, czyli od najbliższej soboty do 9 kwietnia, to poświąteczny piątek. W całej Polsce ograniczona zostaje działalność galerii handlowych, zamknięte zostają kina, teatry, galerie i inne obiekty rozrywkowe. Zostaną zamknięte baseny i sauny.

Uczniowie z klas 1- 3 szkół podstawowych wracają do nauki w trybie zdalnym. Po świętach prawdopodobnie podjęta zostanie decyzja co do powrotu nauki hybrydowej w klasach 1- 3. Minister zaapelował także o to, by tam, gdzie to możliwe, wprowadzić pracę zdalną. Nie ma natomiast decyzji o ograniczeniu w przemieszczaniu.

Ponad 25 tys. nowych przypadków i blisko pół tysiąca ofiar śmiertelnych, to dzisiejszy (17.03.) bilans epidemii koronawirusa w Polsce. Główną przyczyną przyspieszenia pandemii, zdaniem rządu, to brytyjska mutacja koronawirusa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021