MKKS Rybnik lepszy od Cracovii

Udany początek roku dla koszykarzy drugoligowego MKKS-u Rybnik. W minioną sobotę (06.01) rybniczanie pokonali u siebie KS Cracovię 1906 YABIMO 81:64.

mkks rybnik

Tym samym zrewanżowali się drużynie z Krakowa za porażkę, jakiej doznali w hali rywala. To właśnie Cracovia przypomnijmy, przerwała serię zwycięstw zespołu z Rybnika. Sobotni mecz koszykarze z Rybnika mieli od początku pod kontrolą, z dużą przewagą wygrali pierwszą i trzecią kwartę i ostatecznie cieszyli się z wygranej. Tym cenniejszej, że zagrali bez swojego kapitana. Zadowolony po meczu był trener MKKS-u Jakub Krakowczyk.

Jakub Krakowczyk: Wysokie zwycięstwo z Cracovią, z którą przegraliśmy na wyjeździe, cieszy pomimo braku naszego kapitana Adama Anduły. Drużyna postawiła przeciwnikom wysoką poprzeczkę. Trzeba przyznać, że też widoczne w szeregach Cracovii jest to, że stracili tam swojego lidera. U nas super prowadził się Paweł Respondek. Myślę, że będzie to postać, która nas wzmocni na tę rundę rewanżowym. Tak naprawdę dzisiaj można pochwalić wszystkich, bo wszyscy się wprowadzili. O ile mnie nie zawodzi pamięć, to wszyscy zdobyli punkty dzisiaj, więc fajnie. W końcówce też młodzi dostali i zawodnicy szansę na zdobycie doświadczenia i pokazali się z dobrej strony.

MKKS Rybnik

Jakub Krakowczyk MKKS Rybnik

Dzięki sobotniej wygranej zespół z Rybnika wrócił na pierwsze miejsce w tabeli grupy C drugiej ligi, ale rywale z Bielska-Białej i Bytomia mają jedno spotkanie rozegrane mniej. W kolejnym meczu MMKS zagra z czwartą jak na razie w tabeli OPTeam Resovią Rzeszów.

MKKS Rybnik – KS Cracovia 1906 Yabimo 81 : 64 (20:11, 23:20, 22:13, 16:20)
MKKS Rybnik: Paweł Respondek 9 punktów; Sebastian Kołowrot 0 punktów, 6 zbiórek; Marcin Kosiorowski 11 punktów; Piotr Kawczyński 19 punktów; Kacper Wydra 8 punktów, 6 asyst; Jan Czorny 6 punktów, 9 zbiórek; Karol Jagoda 16 punktów, 10 zbiórek; Tymoteusz Krok 6 punktów; Kacper Szybiński 1 punkt; Adrian Ścieszka 2 punkty, 9 zbiórek; Dawid Biela 0 punktów; Karol Rakszawa 3 punkty