Sportowe podsumowanie roku w regionie. Nasze, subiektywne zestawienie

Sportowe podsumowanie roku w regionie. Sylwester to idealny czas na robienie podsumowań. Jakie były ostatnie miesiące dla sportowców z naszego regionu/ Co należy uznać za sukces? Sprawdźcie nasze subiektywne zestawienie.

Sportowe podsumowanie roku w regionie

Kto został mistrzem świata? Która drużyna rządziła i dzieliła na parkietach Europy? Który z młodych sportowców zaskoczył nas najbardziej? Na te i inne pytania odpowiedzi szukamy w naszym subiektywnym zestawieniu, gdzie podjęliśmy się próby podsumowania minionych 12 miesięcy.

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz trzeci w historii klubu sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski „Dla siatkówki, dla Jastrzębia jest to naprawdę wielki sukces.” 10 maja 2023 roku w trzecim meczu finałów jastrzębianie wygrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0.

Jastrzębski Węgiel Mistrz Polski

Zobaczcie co mówili nam po tym pamiętnym spotkaniu siatkarze Jastrzębskiego Węgla. MAMY MISTRZA!

Żużlowcy ROW-u Rybnik w finale I ligi

Stawiany w roli jednego z kandydatów do spadku z I ligi żużlowy ROW Rybnik pokazał charakter i dość niespodziewanie wjechał do finału rozgrywek na zapleczu Ekstraligi. Z finałowego dwumeczu Rekiny wyszły w roli przegranych, bo Falubaz Zielona Góra bardzo pewnie awansował, ale zawodnicy z Górnego Śląska zostawili po sobie na pewno pozytywne wrażenia, bo nie dość że pokazali kawał dobrego  ścigania, to także imponowali walecznością.

EKSTARLIGA NIE DLA REKINÓW

Jastrzębski Węgiel w finale Ligi Mistrzów. Zaksa jednak lepsza…

Klubowy Puchar Europy nie dla Jastrzębskiego Węgla. W finale Ligi Mistrzów jastrzębianie przegrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3. Spotkanie we włoskim Turynie było do końca zacięte. Ostatecznie zwycięsko wyszli z boju kędzierzynianie.

Sportowe podsumowanie roku w regionie: Szymon Szulik mistrzem świata kadetów dżudo

Rybnicki dżudoka Szymon Szulik mistrzem świata kadetów! Zawodnik Polonii Rybnik sięgnął po złoto podczas czempionatu rozgrywanego w Chorwacji. W drodze do finału Szulik startujący w wadze do 66-ciu kilogramów wygrał cztery pojedynki, w tym dwa przed czasem. O Sukcesie młodego zawodnika pisaliśmy TUTAJ

Złota Alicja Klasik! Brawo dla szpadzistek RMKS-u Rybnik

Alicja Klasik wicemistrzynią świata juniorów w szpadzie indywidualnie, a dziś później mistrzynią świata w drużynie! W kwietniu ekscytowaliśmy się ogromnymi sukcesami naszych szpadzistek. Teraz liczymy na kolejne sukcesy – na Igrzyskach Olimpijskich!

MTS Żory w finale 1 ligi piłki ręcznej kobiet – bez awansu

Marzenia o superlidze muszą odłożyć na przyszły rok. Piłkarki ręczne drużyny MTS Żory nie awansowały na fotel lidera w pierwszoligowej tabeli. Żorzanki przegrały wyjazdowe spotkanie ze Szczypiornem Kalisz 21:24.