Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MT 73 System: Montaż drzwi bez kucia i kurzu! Firma oferuje zabudowę istniejących ościeżnic [materiał partnera]

Facebook Twitter

Okna, drzwi, kompleksowa obsługa wraz z montażem. Firma montuje drzwi na dwa sposoby: na istniejących już ościeżnicach, ale od kilku lat wprowadzono nowość - zabudowę starych ościeżnic. "To rozwiązanie się sprawdza, szczególnie w naszym regionie" - mówi Tomasz Morgała, właściciel firmy MT 73 System.

Radio 90: Obudowa istniejących ościeżnic – dlaczego warto?

Tomasz Morgała: To świetnie zastępuje normalne ościeżnice, gdzie wymiana wymaga wykucia starej. My tego nie robimy, obudowujemy starą ościeżnicę, nowymi ramami. Wygląda to jak nowe! Nie trzeba naruszać całej konstrukcji, to jest wygodne. Montaż jest totalnie bezinwazyjny, nie ma kucia, nie ma kurzu, nie ma odpadów. Jeżeli drzwi się wykuje, to coś trzeba z tym gruzem zrobić. Jest to trudna rzecz przy zastosowaniu standardowych ościeżnic.

Radio 90: Z jakiego powodu Klienci decydują się na to rozwiązanie?

Tomasz Morgała: Wiele bloków jest wybudowanych na tzw. „żelbecie”, to jest bardzo trudny montaż, dlatego, że ościeżnice kiedyś były zalewane razem z betonem i to powoduje, że bardzo ciężko jest je wyciągnąć ze ściany. Jako jedna z nielicznych firm na rynku robimy obudowę starych ościeżnic, bez konieczności demontażu ościeżnic. To jest główny walor naszej firmy. Klienci o tym nie wiedzą, bo to jest mało rozpowszechnione. Natomiast jak już się dowiadują, że jedynym zapachem u nich w mieszkaniu podczas montażu drzwi, to będzie zapach świeżo ciętego drewna przy podcinaniu, to są całkowicie przekonani do naszych usług. Polecamy zabudowy starych ościeżnic również do domów jednorodzinnych, gdzie również znajdują powszechne zastosowanie.

Radio 90: A skąd bierze się taki zapach świeżo ciętego drewna?

Tomasz Morgała: My podcinamy wszystko na miejscu, kwestie wysokości Klient sobie sam określa, dopasowuje do kafelek, paneli.

Radio 90: A jeżeli ktoś chciałby zostawić swoje stare ościeżnice i dokupić tylko samo skrzydło?

Tomasz Morgała: Drzwi na stare ościeżnice to jest zło konieczne, my jednak polecamy komplet zabudowę wraz ze skrzydłem. To jest złudna, chwilowa oszczędność. My to robimy, bo dopasowujemy się do oczekiwań Klienta. Do istniejących ościeżnic metalowych nie zawsze pasują produkowane obecnie skrzydła drzwiowe. Trzeba je „odchudzać”. Nie ma tego efektu końcowego, który gwarantujemy przy zabudowie ościeżnic.

Radio 90: Jak długo trwa montaż wykonywany przez Państwa firmę?

Tomasz Morgała: Czas montażu jest uzależniony od ilości drzwi, które są wymieniane, ale powiedzmy, że jedno standardowe mieszkanie jesteśmy w stanie zamknąć maksymalnie w dwa dni, ale z reguły się to kończy na jednym dniu.

Radio 90: Z jakimi producentami współpracujecie?

Tomasz Morgała: Korzystamy z drzwi producentów tylko sprawdzonych marek, o potwierdzonej jakości. Sprzedajemy Pol-Skone, DRE, Porta, Vivento, Voster, Esstilo, Perfectdoor.

Radio 90: A jak z wyborem wzorów, kolorów?

Tomasz Morgała: Klient otrzymuje u nas katalogi z drzwiami i kolorami, jest ich kilkadziesiąt do wyboru. Są różne wzory, w zależności od potrzeb. Tak samo są różne warianty jakościowe: drzwi ramowe i drzwi płytowe. Ramowe to takie solidne, na lata, ale droższe. Płytowe są wyposażone w tzw. „plaster miodu”, one są tańsze. Są wystarczające do oddzielenia pomieszczeń, ale jednak jakość jest niższa, to zależy od portfela Klienta. Mamy również w ofercie drzwi, które są dostępne praktycznie od ręki, dostępne do 7 dni, a takie bardziej skomplikowane zamówienia firma realizuje do 2 miesięcy. W tej chwili nie ma kłopotów z dostawami, nawet producenci przyspieszają terminy. Zmienia się to wszystko na korzyść Klienta.

Radio 90: No właśnie, a powiedzmy sobie trochę o tych etapach realizacji, jak wygląda współpraca z Klientem od samego początku?

Tomasz Morgała: Klient dzwoni, umawia się na bezpłatny pomiar. My jedziemy pod wskazany adres oceniamy co jest do
zrobienia, mierzymy, żeby wszystko było dopasowane. Przedstawiamy ofertę od razu na miejscu, pracownik udziela na miejscu wszystkich informacji. Klient podpisuje umowę też na miejscu, wpłaca 40% zaliczki i realizujemy zamówienie. Wszystko zostaje zamontowane do 2 miesięcy, firma kontaktuje się, jeżeli produkty są gotowe i umawiamy się na realizację zamówienia. Udzielamy 2-letniej gwarancji na towar.

Radio 90: Czyli najlepiej kontaktować się z firmą telefonicznie? Reszta odbywa się w domu Klienta?

Tomasz Morgała: Tak, to jest najwygodniejsza forma. Można też przyjść do salonu, a najlepiej zacząć od zapoznania się z ofertą na stronie internetowej MT 73 System.

Firma powstała w 2000 roku. Zajmuje się profesjonalną sprzedażą i montażem okien, drzwi, parapetów, rolet zewnętrznych i wewnętrznych, bram garażowych wielu znanych producentów.

Kontakt:

MT 73 SYSTEM
Jastrzębie Zdrój
ul. Wielkopolska 1h
tel: 32 474 08 57
www.oknamt.pl

Jak dojechać?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022