Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na EKUZ w Rybniku trzeba poczekać [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Jeśli wybierasz się za granicę i chcesz wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - w Rybniku nie zrobisz tego "od ręki". W związku z zagrożeniem koronawirusem oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w tym mieście nie wrócił wciąż do bezpośredniej obsługi klientów.

Aktualizacja godzina 14:40

Jak dzisiaj (17.07.) poinformował nas rybnicki oddział NFZ, na dokument już się nie czeka. Jest on wydawany ubezpieczonym od ręki.

Pisaliśmy wcześniej:

Dlatego wniosek o EKUZ lepiej złożyć nieco wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. Ponieważ, jeśli składamy wniosek osobiście w rybnickim oddziale NFZ, dokumenty wrzucamy do skrzynki, w której przechodzą one 24-godzinną kwarantannę. Placówkę odwiedzamy więc dwa razy. Po Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego musimy wrócić dzień lub dwa później, po telefonie, że karta jest do odbioru. Oczywiście można też złożyć wniosek o jej wydanie za pośrednictwem profilu zaufanego lub internetowego konta pacjenta, EKUZ przychodzi do nas pocztą, ale czas oczekiwania jest dłuższy, bo nawet do 7 dni. Co ciekawe pozostałe oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia na Śląsku od tygodnia (od 6.07.) wróciły do bezpośredniej obsługi klientów, w takiej formie jak przed pandemią, oczywiście z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. W Rybniku, z uwagi na wciąż duże zagrożenie, na razie nie ma planu otworzenia drzwi placówki szeroko dla mieszkańców.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022