Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na pomoc błękitnemu niebu. Ekologiczna gra miejska

Facebook Twitter

Ekologiczna gra miejska w sobotę (10.06) w Rybniku. Hasło? „Strażnicy Powietrza na pomoc błękitnemu niebu”. Zapraszają do dzielnicy Paruszowiec- Piaski. 

Terenowa gra miejska organizowana jest z okazji Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej. Udziału w zabawie mogą wziąć wszyscy chętni: dzieci, młodzież, dorośli, rodziny czy grupy przyjaciół. Gra rozpocznie się 10 czerwca (sobota) w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Aby wziąć udział w zabawie, należy w czasie trwania gry (godz. 10.00-16.00) zgłosić chęć udziału w Punkcie Obsługi Gry, który będzie się mieścił na terenie placu zabaw przy boisku piłkarskim przy ul. Za torem 17 D. Będzie to zarówno punkt rozpoczęcia gry, jak i jej zakończenia.

Ekologiczna gra miejska. Fabuła terenowej zabawy:

Meluzyna, utopce, biesy, błędne ogniki i inne potwory ukradły coś wyjątkowo cennego dla Śląska. Dołącz do drużyny Strażników Powietrza, odgadnij zagadki przebiegłych beboków i pomóż odzyskać skarb! Na wszystkich, którzy dotrą do mety czekają upominki!

– czytamy na stronie projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”, w ramach którego gra jest organizowana.

Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów wymaganych do ukończenia Gry: list, arkusz odpowiedzi oraz długopis. Uczestnik odwiedzi 10 miejsc na terenie zielonym przy tężni i w każdym z nich znajdzie zagadkę. Po rozwiązaniu możliwie jak największej liczby zagadek i hasła całej gry, uczestnik powinien skierować się do Punktu Obsługi Gry po odbiór pamiątkowego upominku. Aby otrzymać upominek, trzeba przedstawić arkusz odpowiedzi z odgadniętym głównym hasłem gry. Pomocne w rozwiązywania zagadek mogą być smartfony ze skanerem QRCode.

Ważne:
• Udział w Grze jest bezpłatny oraz dobrowolny.
• Udział w grze oznacza akceptację Regulaminu Gry
• Niepełnoletni biorą udział w Grze pod opieką osoby pełnoletniej albo za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
• Gra odbędzie się na terenie miasta Rybnika, jednakże mogą w niej wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane – w tym osoby niezamieszkujące Rybnika.

Gra, która rozgrywa się równocześnie w kilku gminach województwa śląskiego, ma na celu przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych, wzmacnianie świadomości konieczności dbania o środowisko i informowanie o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania powietrza. Chodzi też o promocję spaceru, jako ciekawej formy aktywnego spędzania czasu wolnego, pobudzanie kreatywności oraz krzewienie kultury, w tym zaznajamianie z legendami śląskimi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024