Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Na wakacje zamykają dojazd do autostrady A1 od strony Raciborza

Facebook Twitter

 Chodzi o drogę Gorzyce–Bełsznica. Zmiany również w kursowaniu autobusów PKS. A to wszystko już od najbliższego poniedziałku (24.06.).

W tym miejscu przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, przeprowadzona stabilizacja gruntu, wymieniona podbudowa i wykonana nowa warstwa asfaltu. Powstaną również nowe chodniki, ścieżka rowerowa i 4 zatoki autobusowe. Inwestycja ma kosztować blisko 7,5 mln złotych. Na przebudowę drogi Powiat Wodzisławski pozyskał też środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Droga zamknięta będzie do połowy sierpnia.

Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego podczas prac. Wspomniana stabilizacja gruntu wymaga całkowitego zaniechania korzystania z drogi przez dłuższy okres. W związku z tym na odcinku Gorzyce – Syrynia zostanie wyznaczony objazd, poprowadzony drogą krajową nr 78 z Gorzyc w kierunku Zabełkowa, dalej drogą krajową nr 45 do Krzyżanowic, a następnie drogą wojewódzką nr 936 do Syryni. Niemniej jednak kierowcy samochodów osobowych i dostawczych mogą korzystać z krótszych objazdów drogami powiatowymi przez Odrę lub Czyżowice. Należy jednak pamiętać, że obowiązują na nich zakazy dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Zmiany dotkną także komunikacji powiatowej PKS. W powodu zamknięcia drogi autobusy linii 34 Wodzisław Śl – Bluszczów oraz linii 40 Wodzisław Śl. – Racibórz kursować będą z Gorzyc przez Czyżowice w kierunku Rogowa z pominięciem miejscowości Bełsznica. W związku z tym wyłączone zostaną z użytkowania przystanki w Bełsznicy oraz przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły. Przystanek w Rogowie zostanie natomiast przeniesiony z ulicy Raciborskiej na ulicę Czyżowicką. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie.

Mieszkańcy Bełsznicy mogą skorzystać z połączeń Kolei Śląskich, a następnie w Wodzisławiu Śląskim – na odcinku pomiędzy dworcem kolejowym a dworcem autobusowym – z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się na ulicy Witosa przy dworcu kolejowym. Przywrócenie ruchu na remontowanym odcinku zaplanowane zostało w drugiej połowie sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022