Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nadzwyczajna sesja w Wodzisławiu. Tylko jeden punkt w programie

Facebook Twitter

Czy w Wodzisławiu będą obowiązywać zwolnienia z podatku od nieruchomości w 2024 roku? Na dziś (10.01.) prezydent miasta, Mieczysław Kieca, zwołał nadzwyczajną sesję Rady Miasta. W porządku obrad tylko ten jeden punkt. 

sesja w Wodzisławiu

Radni po raz kolejny będą głosować w tej sprawie. Na listopadowej sesji nie przyjęli bowiem uchwały w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2024 rok. W niej ujęte były także zwolnienia. W związku z tym obowiązują dalej stawki z 2023, ale ulgi nie przechodzą „z automatu”. To oznacza, że wielu mieszkańców może stracić do nich prawo.

W Wodzisławiu wydawanych jest 1440 kart podatkowych, na których są ujęte zwolnienia z podatku od nieruchomości, dotyczą one dróg. Chodzi o niemałą kwotę, bo to w sumie 174 tysiące złotych. Zwolnione z tego podatku są też 3 prywatne żłobki, tu mowa o kwocie 5 i pół tysiąca złotych. W mieście podatki od nieruchomości nie rosną od 2019 roku, nie są waloryzowane. By ci, którzy do tej pory korzystali ze zwolnień, zachowali do nich prawo, radni muszą zagłosować ZA uchwałą na dzisiejszej sesji. Nowe decyzje podatkowe będą wręczane w lutym.

Początek nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w Wodzisławiu o godzinie 15.30.

Sesja w Wodzisławiu – obserwuj pod TYM linkiem

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj