Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury rozdane. Laureatką została Elżbieta Lasocka z WCK

Facebook Twitter

Elżbieta Lasocka - instruktorka i główny choreograf Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN, wieloletni pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury, została nagrodzona Nagrodą Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury.

fot.WCK/mat.prasowe

Laureatka nagrody jest związana z KTT Spin od 1985 r., a od 1988 r. jest jego głównym instruktorem. Umiejętności instruktorskie, choreograficzne i pedagogiczne kierownika KTT Spin przekładają się na sukcesy tancerzy. Instruktorka odgrywa w zespole kluczową rolę: zajmuje się doborem tancerzy, wybiera styl tańca oraz opracowuje choreografie. Dba o wszystkie elementy, które składają się na uzyskanie najwyższych wyników.

fot.WCK/mat.prasowe

Formacja niewątpliwie od lat należy do czołówki grup tanecznych, zdobywając trofea, nagrody i wyróżnienia na licznych zawodach, przeglądach czy mistrzostwach. W ich dorobku nie brakuje miejsc z wielu konkursów tanecznych. KTT „Spin” reprezentuje Wodzisław Śląski i powiat wodzisławski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski, wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju, a sukcesy osiągnięte w 2019 roku dowodzą, że ich ranga ugruntowana jest także na międzynarodowej arenie tanecznej.

Co roku w szeregi KTT Spin wstępują tancerze w wieku od 7 do 30 lat z powiatu wodzisławskiego. Pod czujnym okiem Elżbiety Lasockiej trenują m.in.: mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, Marklowic, Radlina, Gorzyczek, Turzy Śl., Połomi, Pszowa, Gorzyc czy Świerklan. Warto podkreślić, iż w sześciu grupach wiekowych trenuje 70 tancerzy.

fot.WCK/mat.prasowe

Elżbieta Lasocka jest również pomysłodawczynią cyklicznej imprezy „Gala Taneczna Mix”, jednej z największych imprez tanecznych na południu Polski, organizowanej w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Instruktorka co roku przygotowuje koncert galowy KTT Spin, podczas którego wszyscy tancerze mają okazję zaprezentować swoje umiejętności, nad którymi pracowali przez cały sezon artystyczny. KTT Spin chętnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych na terenie powiatu wodzisławskiego.

 Jestem dumna, że w szeregach pracowniczych Wodzisławskiego Centrum Kultury są tak znakomici instruktorzy jak pani Elżbieta Lasocka. Gratuluję jej wszystkich sukcesów na przestrzeni całej kariery zawodowej. Uważam, że przyznana jej nagroda jest w pełni zasłużona

– mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Elżbieta Lasocka jest laureatką Nagrody Zarządu Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury w kategorii „Upowszechnianie twórczości artystycznej” (2006 r.) oraz Nagrody Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w dziedzinie kultury i sztuki (2009 r.). W bieżącym roku Klub Tańca Towarzyskiego Spin obchodzić będzie 38-lecie istnienia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj