Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Największe raciborskie skrzyżowanie zmieni się w rondo

Facebook Twitter

Nowy układ komunikacyjny ma poprawić płynność ruchu, w okolicach Zamku Piastowskiego. Łączą się tam dwie drogi wojewódzkie, dlatego też wsparcie w budowie ronda obiecał Urząd Marszałkowski z Katowic, który zamierza także wyremontować drogę w kierunku Rybnika.

Mówi Dariusz Polowy prezydent Raciborza:

Droga 935, Racibórz – Rybnik będzie – nazwijmy to – w dużej części odnowiona. Jednym z elementów tego nowego wizerunku, to co się stanie na początku, jest właśnie rondo przy 'mechaniku’. Za kilka miesięcy tam będą prowadzone prace budowlane.

Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, potwierdza, że ta inwestycja ma jeszcze w tym roku się rozpocząć:

Będzie budowane rondo i będzie około 400 metrów tej drogi przebudowane i później następny ciąg: od ronda przy Auchan do skrzyżowania z 933 w Rzuchowie, taki fragment i to będzie kosztowało około 200 milionów złotych. 

Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na budowę ronda i przebudowę dwóch odcinków ulicy Rybnickiej aż do granicy z Rzuchowem. Na przeszkodzie do rozstrzygnięcia przetargu mogą stanąć odwołania. Obecnie ceny oferowane przez wykonawców w przetargach często przekraczają wycenę zamawiającego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022