Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nalot policji na dom przyjęć w Mszanie. Trwało tam przyjęcie na ponad 20 osób

Facebook Twitter

Policyjna kontrola w domu przyjęć przy ulicy Wodzisławskiej w Mszanie. Wczoraj (18.04) mundurowi weszli do lokalu wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Okazało się, że w restauracji trwało przyjęcie okolicznościowe na ponad 20 osób:

 Patryk Błasik: W związku ze wcześniejszymi zgłoszeniami o fakcie, iż lokal gastronomiczny mieszczący się przy ulicy Jastrzębskiej w Mszanie prowadzi normalną działalność i organizuje imprezy okolicznościowe, po mimo obowiązujących obostrzeń w tym zakresie wynikających ze stanu epidemii na terenie całego kraju, przeprowadziliśmy w dniu wczorajszym (18.04.) po godzinie 13.00 wraz z pracownikami sanepidu kontrolę, w trakcie której ujawniliśmy ponad 20 osób biorących udział w zaplanowanej imprezie okolicznościowej, ta interwencja trwała kilka godzin, przebiegła w sposób spokojny bez żadnych wydarzeń.

Relacjonuje rzecznik wodzisławskiej policji.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Swoje decyzje na miejscu wydali inspektorzy sanitarni:

 Patryk Błasik:  Ujawnili uchybienia w działaniu lokalu, co skutkowało o wydaniu decyzji o natychmiastowym zaprzestaniu działalności, polegającej na podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stole lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z menu spożywanych na miejscu oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów. Decyzja ta została opatrzona rygorem natychmiastowej wykonywalności, my ze swojej strony zabezpieczyliśmy materiał dowodowy w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021