Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przeszukania w związku ze sprawą Funduszu Sprawiedliwości. Służby także w domu byłego ministra z Raciborza Michała Wosia [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W kilku miejscach na terenie całej Polski trwają przeszukania w związku z sprawą Funduszu Sprawiedliwości. Służby przeszukują domy osób fizycznych, siedziby podmiotów powiązanych z Funduszem. Nieoficjalnie: są też w domu Michała Wosia.

funduszu sprawiedliwości
fot. www.gov.pl/web/sluzby-specjalne

[AKTUALIZACJA GODZINA 11:39]

Kilkadziesiąt minut temu zakończyło się przeszukanie domu byłego ministra sprawiedliwości, pochodzącego spod Raciborza Michała Wosia. Dziś (26.03) terenie całego kraju funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego realizują czynności zatrzymania osób oraz przeszukania kilkudziesięciu miejsc zamieszkania osób fizycznych i siedzib podmiotów gospodarczych, to w ramach śledztwa dotyczącego Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura Krajowa potwierdza, że zatrzymano cztery osoby, nieoficjalnie- to byli urzędnicy państwowi zajmujący się Funduszem Sprawiedliwości.

Służby pojawiły się także w domu Michała Wosia w Kobyli

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Przeszukania w związku ze sprawą Funduszu Sprawiedliwości – służby w domu Michała Wosia

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS – poinformowała Prokuratura Krajowa na platformie X.

Jak poinformował w mediach społecznościowych eurodeputowany Patryk Jaki przeszukania realizowane są między innymi w domu Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości. Z nieoficjalnych informacji wynika, że działania prowadzone są także w podraciborskim domu Michała Wosia, byłego wiceministra sprawiedliwości.

Michał Woś były wiceminister Sprawiedliwości

Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych poinformował z kolei, że na terenie całego kraju funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego realizują czynności zatrzymania osób oraz przeszukania kilkudziesięciu miejsc zamieszkania osób fizycznych i siedzib podmiotów gospodarczych.

Przedmiotowe czynności zlecone zostały w ramach wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez śledczych z Prokuratury Krajowej w Warszawie dotyczącego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – tj. czynów z art. 231 § 1 i 2 k.k. Osoby zatrzymane zostaną przekazane do dyspozycji Prokuratury, która będzie podejmować decyzje co do zastosowania ewentualnych środków zapobiegawczych

– informuje Jacek Dobrzyński.

Na razie nie wiadomo kim są osoby zatrzymane w sprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024