Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napadł na plebanie i szkołę, ukradł pieniądze. W tle inne kradzieże. Sąd wyznaczy mu teraz pokutę

Facebook Twitter

Włamywał się na probostwa, skąd kradł pieniądze. 25-latek okradł plebanię w Katowicach oraz probostwo parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim.

W sumie jego łupem padło 45 tysięcy złotych. Jak mówi nam aspirant sztabowa Małgorzata Koniarska rzecznik prasowa wodzisławskiej policji, mężczyzna okradł proboszcza oraz szkołę katolicką:

Małgorzata Koniarska: Otrzymaliśmy zgłoszenie, że doszło do włamania do pomieszczeń parafialnych przy ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Nieznany sprawca dostał się do wnętrza budynku, dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1600 zł na szkodę księdza oraz pieniędzy w kwocie 20 tys. na szkodę Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim.

Dzień później 9 stycznia złodziej okradł probostwo w Katowicach. Tam wybijając szyby w oknach budynku, dostał się do środka, skąd ukradł ponad 20 tysięcy złotych.

25-latek został kilka dni temu zatrzymany

– mówi młodszy aspirant Dawid Zątek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dawid Ziętek: Mężczyzna został zatrzymany w jednym z podwarszawskich hoteli. Posiadł przy sobie prawie 7 tysięcy zł i 1000 euro a także środki psychotropowe. Jak się okazało, był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy m.in. za włamanie do plebani na terenie woj. podkarpackiego. Co więcej, kryminalni podejrzewają, że mógł on brać udział w podobnych przestępstwach na terenie całego kraju.

Najbliższe lata 25-latek spędzi za kratkami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj