Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napadł na sklep i bank w Knurowie. Szybka akcja policji doprowadziła do ujęcia 37-letniego gliwiczanina

Facebook Twitter

Wczoraj (29.09.) policja została powiadomiona o kradzieży w jednym ze sklepów w Knurowie, chwilę później o napadzie na pobliski bank. Przestraszone pracownice obu placówek informowały o szczupłym, łysym mężczyźnie.

fot. Policja Gliwice

W pierwszym przypadku, około godz. 14.30, sprawca wszedł do marketu przy ul. Kazimierza Wielkiego, zabrał butelkę napoju i nie płacąc, przeszedł obok kasy. Sięgnął też do jej szuflady, wyrywając kasjerce 250 złotych. Sprawca, jak się później okazało, wbiegł do znajdującej się nieopodal placówki bankowej, gdzie grożąc i krzycząc, że to napad, zażądał pieniędzy. Ponieważ ich nie znalazł, uciekł w nieznanym kierunku.

fot. Policja Gliwice

Do wszystkich patroli rozesłano rysopis podejrzanego i rozpoczęło się sprawdzanie ulic Knurowa i Gliwic. Równolegle z mundurowymi działali kryminalni oraz policyjni wywiadowcy, a także przewodnik z psem tropiącym. Szybko wytypowano, kim jest sprawca napadów. Pozostawało tylko szybko go zatrzymać.

Tak też się stało. Tuż po godz. 17.00 na jednej z gliwickich ulic policyjni wywiadowcy spostrzegli podejrzanego i błyskawicznie, w sposób dynamiczny obezwładnili mężczyznę. W czasie przeszukania znaleziono przy nim nóż i kominiarkę, których nie używał jednak w czasie opisanych przestępstw.

37-letniego gliwiczanina przewieziono do komendy miejskiej i osadzono w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury oraz sądu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024