Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napadli na mężczyznę i pocięli mu twarz nożem

Facebook Twitter

Pocięli napadniętemu mężczyźnie twarz nożem. W miniony weekend sąd w Żorach tymczasowo aresztował 20-latka jednego ze sprawców brutalnego napadu na przypadkowego przechodnia. Do zdarzenia doszło pod koniec października na jednej z żorskich ulic.

Mówi prokurator rejonowy z Żor, Leszek Urbańczyk:

Podejrzany wraz z inną osobą zaatakował pokrzywdzonego, który został powalony na ziemię. Następnie sprawcy pocięli pokrzywdzonego nożem po twarzy, po czym skradli na jego szkodę telefon komórkowy oraz inne mienie na kwotę 150 złotych. Sprawcę zatrzymano 5 grudnia, między innymi, na podstawie analizy połączeń wykonywanych ze skradzionego telefonu.

Czy pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń?

Wiemy, że są to rany cięte twarzy, na razie zbieramy dokumentację medyczną. Następnie zostanie powołany biegły z zakresu medycyny, który określi, na ile to są poważne obrażenia i czy skutkują trwałymi następstwami w postaci oszpecenia. W takiej sytuacji kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie.

Zatrzymanemu grozi kara od trzech do 15 lat więzienia. Żorzanin jest dobrze znany policji był już karany za posiadania i udostępnianie narkotyków, przed sądem toczą się przeciwko niemu powstępowania za inne przestępstwa takie jak kradzieże, stawianie czynnego oporu policjantom, czy zniszczeni mienia i składanie fałszywych zeznań. Dodajmy, że policja cały czas szuka drugiego ze sprawców brutalnego napadu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024