Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Narodowy Spis Powszechny. Jeśli się nie spisałeś, dzwoń na infolinię!

Facebook Twitter

Mierzęcice na podium w Narodowym Spisie Powszechnym. Tam prawie 100% mieszkańców wypełniło ten obowiązek. Na drugim końcu, wśród gmin ze Śląska, gdzie jeszcze spora grupa osób nie wzięła udziału w spisie m.in. Kuźnia Raciborska. W sumie w naszym województwie spisało się 95% gospodarstw.

A czasu coraz mniej, bo do północy można skontaktować się z rachmistrzami.

Zachęca do tego Grażyna Witkowska, zastępca dyrektora Głównego Urzędu Statystycznego w Katowicach.

Grażyna Witkowska: Czekaliśmy na Państwa przez całe pół roku i teraz ostatnie godziny pracy w naszych urzędach są bardzo wytężone, bo cieszymy się, że przychodzicie Państwo do nas i dzwonicie, ale jest tego tak dużo, że nie zawsze udaje nam się spełnić oczekiwania. Ciągle powtarzam, że najlepszą metodą jest spisanie przez internet (…).

Kontakt z infolinią spisową może być utrudniony:

Grażyna Witkowska: Ale zapewniamy wszystkich tych, którzy nagrają się i zostawią tam swój numer telefonu, że będziemy oddzwaniać i nawet, jeśli to nie będzie w dniu dzisiejszym, to będzie to w pierwszych dniach października, bo mieliście Państwo z nami kontakt w dniu dzisiejszym i traktujemy to jako spełnienie obowiązku spisowego (…).

Udział w spisie jest obowiązkowy! Za niespisanie się grozi kara finansowa, do 5 tysięcy złotych.

Rachmistrzowie w wielu urzędach w regionie dyżurować dziś będą do późna. W Radlinie i Mszanie do 20.00. W Rybniku nawet do 24.00.

Przypominamy, że spisać się można:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022