Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie ma zgody na wstrzymanie prac przy budowie zbiornika Racibórz

Facebook Twitter

Inżynier kontraktu nie znalazł przyczyn, dla których byłoby to zasadne. Przypomnijmy, miesiąc temu wykonawca złożył wniosek, w którym prosił o wstrzymanie prac. Po analizie dokumentów przez kierownika kontraktu, takiej zgody nie otrzymał.

Inżynier kontraktu rozpatrzył wniosek i nie znalazł dla niego żadnego uzasadnienia. Dlatego prace będą prowadzone nadal, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

– Inżynier kontraktu przejrzał wszystkie względy i nie znalazł przyczyn zarówno aktualnych, jak i mogących wystąpić w przyszłości, które mogłyby prowadzić do tymczasowego wstrzymania któregokolwiek z prowadzonych etapów prac – powiedziała nam Linda Hofman z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Wykonawca, firma Dragados, ma prawo od odwołania, ale jak powiedziała nam Linda Hofman, na razie nic nie wskazuje na to, by miał skorzystać z tej możliwości. Nie jest wykluczone, że będzie się próbował odwoływać od takiego wniosku, natomiast do tej pory nie mamy takiej informacji i nie podejrzewamy, żeby miało tak się stać – dodaje Hofman.

Zbiornik Racibórz ma zostać wybudowany do 2017 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj