Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe odcinkowe pomiary prędkości. Sprawdź, gdzie mogą pojawić się kamery

Facebook Twitter

Na Śląsku pojawią się nowe odcinkowe pomiary prędkości. Co najmniej jeden z nich zlokalizowany zostanie w regionie. Przypomnijmy to fragmenty dróg wyznaczone przez Inspekcję Transportu Drogowego, które kierowcy powinni przejechać z dopuszczalną prędkością, jeżeli ją przekroczą, otrzymują mandat. Wszystko kontrolują kamery umieszczone na początku i na końcu danego odcinka. Gdzie pojawią się kolejne?

Główna Inspekcja Transportu Drogowego informuje, że w kraju pojawi się 39 takich nowych miejsc. Na liście podstawowej są cztery w naszym województwie a wśród nich odcinek drogi wojewódzkiej numer 929 Jankowice-Świerklany. Odcinkowy pomiar prędkości miałby się tam odbywać między ulicami Nową w Jankowicach i Plebiscytową w Świerklanach.

Nie jest to jednak jeszcze pewne. Obecnie trwają prace przygotowawcze, wszystkie lokalizacje podlegają ocenie pod względem możliwości technicznych wprowadzenia tam urządzeń

– powiedziała rzecznik Głównej Inspekcji Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Może okazać się, że pojawią się okoliczności, które to uniemożliwią, a tak już się zdarzało. Dlatego powstała też lista rezerwowa z czterema kolejnymi lokalizacjami na Śląsku. Wśród nich są droga wojewódzka numer 933 w Pszowie, to odcinek od ulicy Skwary do ulicy Kusocińskiego i fragment popularnej wiślanki czyli drogi krajowej numer 81 od Ochab Małych do Skoczowa. Ostateczne decyzje co do lokalizacji nowych odcinkowych pomiarów prędkości mają zapaść w połowie stycznia przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w regionie mamy już dwa takie miejsca, w których odbywa się odcinkowy pomiar prędkości. To drogi w Gorzycach i Pilchowicach.

Lista podstawowa w województwie śląskim:

– Drogowa Trasa Średnicowa w Katowicach (DW 902) czyli ulica Braci Reńców.
– Jankowice – Świerklany na DW 929, między ulicami Nową w Jankowicach i Plebiscytową w Świerklanach.
– Gliwice, Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego, na DK 88
– Zabrze, Aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego na DK 88.

Lista rezerwowa w województwie śląskim:

Bielsko-Biała, ulica Bystrzańska (między ul. Gołębią i Osiedlową) na DW 942.
Pszów: ul. Ks. Pawła Skwary – ul. Kusocińskiego 1, na DW 933.
Mikołów, ulica Gliwicka (Malinowa, Oświęcimska) na DK 44.
Ochaby Małe / Skoczów na DK 81.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023