Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy lokal powstał w Żorach. Jest prowadzony przez Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”

Facebook Twitter

Dania z ryb i dania wegetariańskie w menu nowego lokalu prowadzonego przez Zakład Aktywności Zawodowej "Wspólna Pasja" w Żorach. Przy ulicy Biskupa 38, w pierwszej siedzibie Baru Mlecznego, działa teraz "Oberyba".

To nowoczesne i przytulne wnętrza, gdzie potrawy podawane są do stolika, a ściany zdobią zdjęcia dawnych Żor. Część załogi stanowią osoby niepełnosprawne zatrudnione przez żorski ZAZ. Mówi szef kuchni w „Oberybie”:

Arkadiusz Orszulik: Zagościły u nas ryby, są polskie ryby, mamy śledzia smażonego, ale mamy też ryby europejskie. Społeczeństwo ukierunkowało się na zdrowy tryb życia. Ludzie nie wiedzą, jak mało ryb jedzą. To był strzał w dziesiątkę! Praca z osobami niepełnosprawnymi jest ważna, możemy im pomóc się rozwijać, ale dla nich też ważne jest nasze wsparcie. (…) Są traktowani jak osoby pełnosprawne. (…) Chcieliśmy otworzyć już w zeszłym roku, cieszymy się, że w końcu ten moment nastąpił!

Arkadiusz Orszulik, szef kuchni

Załoga liczy 16 osób: 6 pełnosprawnych i 10 niepełnosprawnych. Wśród nich w kuchni pracuje pani Helena:

Pani Helena: Dobrze mi tu jest bardzo. Na razie robię pizzerinki i placki ziemniaczane. Trzeba pomóc koleżankom. Jest przyjemnie, atmomosfera jest fajna, dlatego się fajnie pracuje.

A jak wygląda wnętrze nowego lokalu na mapie gastronomicznej Żor? Zobaczcie:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021