Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O choinka! [KONKURS w RADIU 90]

Facebook Twitter

Jak dekorujesz na święta swój dom czy mieszkanie? Jak ozdabiasz balkon, ogród, taras? Jakie świąteczne ozdoby zwykle znajdują się na Twoim stole? Razem z Centrum Ogrodniczym Limba z Żor pytamy słuchaczy o ozdoby na Boże Narodzenie. To konkurs w Radiu 90 "O choinka!".

Konkurs w Radiu 90

Dziękujemy za udział. Konkurs rozwiązany. W sobotę (2.12) zobaczycie część Waszych pomysłów na naszej stronie internetowej.

Na 4 tygodnie przed Bożym Narodzeniem próbujemy wejść w przedświąteczny klimat i pytamy naszych słuchaczy: jakie choinki ozdabiają Wasze domy, biura, firmy? Jakie inne rośliny wykorzystujecie w okresie świąt? Czy to jemioła? Z czego robicie świąteczne dekoracje? Jak je dobieracie?

Opisz lub zrób zdjęcie (może to też być zdjęcie z lat ubiegłych), pokaż nam swoje ozdoby i inspiruj innych. Za kreatywne, pomysłowe zgłoszenia rozdajemy nagrody, to bony do Centrum Ogrodniczego Limba na przedświąteczne zakupy, każdy o wartości 100 złotych.

Centrum Ogrodnicze LIMBA to firma rodzinna

Firma działa od 1993r. Szkółka, która w chwili obecnej zajmuje obszar 5 hektarów i obejmuje produkcje wysokiej jakości roślin owocowych i ozdobnych, w tym: azalii, różaneczników, borówki wysokiej, drzew i krzewów liściastych, iglastych oraz roślin okrywowych i żywopłotowych.

Sklep ogrodniczy, w którym klienci znajdą szeroki wybór roślin produkowanych w szkółce oraz przez wiodących polskich producentów. W asortymencie jest także szereg artykułów służących uprawie i pielęgnacji roślin dekoracyjnych.

Oferta:

  • Rośliny iglaste, pełny wybór choinek
  • Wianki, ozdoby świąteczne

Cięta czy w donicy? Świerk, sosna czy jodła? To tak naprawdę nie ma większego znaczenia… Każda żywa choinka to naturalny, żywiczny zapach, który umila nam święta i tworzy ten niezapomniany magiczny klimat.

O choinka! Jaką choinkę wybrać?

Jedne z najpopularniejszych drzewek świątecznych to świerki kłujące, jodły kaukaskie i sosny zwyczajne. Najdłużej z nich postoi jodła kaukaska. To piękne drzewko o regularnym kształcie w żywym zielonym kolorze. Igły szerokie, gęsto osadzone i trwałe. Gałązki bardzo delikatne.

Świerk kłujący z kolei pachnie najintensywniej. Jest bardzo odporny na zmiany temperatur, więc nie obsypie się nam zbyt szybko. Ma równie piękny regularny pokrój, gałązki osadzone są gęsto. Minusem natomiast mogą być kłujące igiełki, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi.

Sosna zwyczajna to tradycyjna świąteczna choinka, wybierana zwłaszcza na Śląsku. Ona również roztacza piękny zapach lasu. Igły ma w odróżnieniu od świerku i jodły dużo dłuższe i delikatne. Atutem jest również możliwość zawieszenia na niej większych dekoracji, gdyż gałązki są twardsze niż u innych gatunków i oddalone bardziej od siebie. Jednak ze względu na szeroki pokrój zajmuje sporo miejsca.

O choinka! Jak zadbać o świąteczne drzewko

Najlepiej jeżeli poczekamy trochę z jej wniesieniem do domu. Wstawmy ją do pojemnika z wodą i zostawmy jakiś czas na dworze. Jeżeli mamy taką możliwość powinniśmy odciąć cienki plasterek z pnia, by drzewko mogło naciągnąć jak najwięcej wody. Kiedy już zdecydujemy żeby wstawić choinkę do domu, przede wszystkim należy odizolować ją od źródeł ciepła takich jak kaloryfer czy kominek i najlepiej zaopatrzyć w stojak z pojemnikiem na wodę, którą uzupełniamy co 2-3 dni. Jeżeli odpowiednio zadbamy o nasze świąteczne drzewko to z pewnością zostanie z nami dłużej w dobrej formie.

O choinka! Choinki w donicy

Jest jeszcze opcja zakupu choinki z bryłą korzeniową w donicy. Takie drzewko można później posadzić w ogródku bądź na działce. Jednak żeby mieć większą pewność, że choinka się przyjmie, nie powinna gościć w naszym domu zbyt długo (maksymalnie 7- 10 dni). Później należy ją przenieść w chłodne, ale widne miejsce. To może być nieogrzewany garaż lub ogród zimowy itp. Natomiast z nadejściem wiosny możemy ją posadzić w gruncie. Oczywiście przez cały ten czas nie zapominamy o podlewaniu.

Mamy nadzieję, że już wiesz jaka świąteczna choinka powinna znaleźć się w Twoim domu.

Kontakt

Centrum Ogrodnicze LIMBA Grzegorz Konik

Media

Jak dojechać

ul. Drwali 25
44-240 Żory-Rogoźna

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2024