Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O sztuce, filmie i muzyce. Krzysztof Paweł Bogocz „COOLturalnym gościem WCK”

Facebook Twitter

Tym razem wydarzenie „COOLturalny gość WCK” będzie kręcić się wokół sztuki. A słowo „kręcić” nie pojawią się tu przypadkowo, bowiem ze słuchaczami spotka się Krzysztof Paweł Bogocz, współproducent dokumentalnych form filmowych, reżyser, scenarzysta, twórca wideoklipów i muzyk.

mat. prasowe

Tę listę zajęć i zainteresowań gościa Wodzisławskiego Centrum Kultury wypełnić można by o wiele gęściej, o czym przekonają się Ci, którzy postanowią uczestniczyć w tym wieloaspektowym spotkaniu. To człowiek, który bez wątpienia wie, jak zmyślnie wykadrować rzeczywistość, by efekt był co najmniej interesujący. Wie też, gdzie szukać inspiracji dla swoich projektów. O burzliwych twórczych procesach, o artystycznych smaczkach, o życiu za kulisami, ale i o spotkaniach na wskroś ważnych, z właściwą sobie lekkością, opowie Krzysztof Paweł Bogocz.

Krzysztof Paweł Bogocz

Obecnie swoją działalność koncentruje na dokumencie. Jest twórcą obrazu filmowego, którego bohaterem uczynił Aleksandra Dobę, jednego z najwybitniejszych polskich podróżników. Mowa o produkcji „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”. Aktualnie finalizuje prace nad filmem, w którego centrum znaleźli się piloci Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura. Tematów szuka na Zaolziu. Dżem, Pogodno, SBB, Kazik Staszewski, Lech Janerka, to między innymi artyści, z którymi Krzysztof Paweł Bogocz współpracował jako realizator wideoklipów. Jest również twórcą wideoklipu Maxa Cavalery (Sepultura, Soulfly) „For the Little Mouses”, co więcej jego scenariusz zrealizowała grupa R.E.M. w klipie „Bad Day”.

Ma na swoim koncie statuetkę Fryderyka za najlepszy teledysk roku „Wolność słowa” Püdelsów oraz nagrodę za najlepszy scenariusz roku na 13. Yach Film Festiwal – „Dawna dziewczyna” Püdelsów. Realizował też wiele spotów reklamowych i promocyjnych, czy czołówek programów tv. Ponadto Krzysztof Paweł Bogocz nie stroni od przedsięwzięć dedykowanych najbardziej wymagającej publiczności, jest bowiem autorem scenariuszy, realizatorem i współrealizatorem szeregu spektakli teatralnych dla młodych widzów. Nie tylko tworzył „sceny”, ale i sam na nich występował, chociażby w roli gitarzysty.

Mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury:

Katarzyna Rokowska-Szyroki: Cieszę się, że Coolturalny gość WCK wraca po przerwie do repertuaru Wodzisławskiego Centrum Kultury. Spotkanie z Pawłem Bogoczem będzie z całą pewnością ciekawą i wartościową propozycją spędzenia wolnego czasu

mat. prasowe

Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek, 25 października na godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj